Ostrožané si díky dalšími venkovnímu triumfu upevnili třetí pozici, před čtvrtým Blanskem mají již čtyřbodový náskok.

„První třetina ale byla z naší strany velice špatná,“ přiznává kouč Uherského Ostrohu Roman Uhříček.

„Nehráli jsme hokej, kterým se chceme prezentovat. Dělali jsme chyby a nechávali jsme se zbytečně vylučovat, stav 2:2 byl velice milosrdný,“ přidává.

Hosté inkasovali první branku hned v sedmnácté sekundě, přečíslení tři na dva zužitkoval dorážející Lokaj.

Ostrožané mizerný nástup rychle rozdýchali, výsledek brzy srovnali. Nepřesnou rozehrávku soupeře potrestal Mika, který prostřelil břeclavského gólmana Michálka.

Vzápětí završil obrat Jakub Zalubil, jenž po vyhraném buly Miky poslal puk přímo do pravé šibenice.

Za stavu 1:2 přišla velká smršť trestů. První oslabení hosté ještě přečkali, ale v 11. minutě už bylo zase srovnáno. V početní výhodě se prosadil Javůrek.

Hokejisté Uherského Ostrohu se v prostřední části zvedli, začali hrát lépe. Na 3:2 upravil Červenka, který v Břeclavi dříve působil.

Hotovo ale pořád nebylo. Lvi využili další ze svých přesilovek a Gabriška srovnal na 3:3.

Házenkářky Kunovic (černé dresy) doma přehrály poslední Velké Meziříčí.
Házenkářky Kunovic posílilo pět hráček z Velké nad Veličkou, zářila Popelková

Kanonáda se ovšem teprve rozjížděla. Ve 32. minutě se ihned po vhazování trefil Mika, následně zužitkoval první přesilovku Pavel Flora.

„Druhá třetina už přinesla zlepšení, kluci začali hrát odpovědněji, postupně jsme snaživého soupeře přehrávali,“ pochvaloval si Uhříček.

Hned na začátku třetí třetiny navíc přidal svou druhou trefu v utkání Pavel Flora, který z kruhu propálil břeclavského gólmana Michálka a donutil domácí tým ke střídání brankářů.

Náhradníka Padělka hned ve 48. minutě překonal Jakub Zalubil. Za pomoci odrazu od brusle domácího hráče v brankovišti zvýšil na 7:3 a připsal si čtvrtý kanadský bod v utkání.

Hosté ale pořád neměli dost. V závěru nejprve zkompletoval hattrick Pavel Flora, když zpracoval přihrávku zpoza branky od Filipa Stránského, pak se prosadil i třetí útok Ostrohu. Trefil se Juračka.

Na konci střetnutí břeclavský kapitán Papp v přerušení nesmyslně a nesportovně napadl jednoho z ostrožských hráčů, vyfasoval pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání. Domácí i tak ještě v čase 59:59 upravili výsledek na konečných 4:9.

„Ve třetí třetině jsme už nenechali nic náhodě a pojistili jsme si důležité body z venku,“ těší Uhříčka.

Jeho tým v posledním domácím utkání základní části vyzve příští neděli favorizovaný Prostějov.

O víkendu uspěli také hokejisté Uherského Hradiště, kteří v důležitém domácím střetnutí zdolali Boskovice 6:3 a odskočili sobotnímu soupeři na rozdíl čtyř bodů, takže čtvrtfinále play-off je velmi blízko.

Krajská liga jižní Moravy a Zlína, 25. kolo -
HC LVI FOSFA BŘECLAV - HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 4:9 (2:2, 1:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 1. Lokaj (Papp), 12. Javůrek (Rutkovský, Hrbatý), 27. Gabriška (Papp, Hrbatý), 60. Abazaj (Hrbatý) – 4. Mika (Zalubil Jak.), 6. Zalubil Jak. (Mika), 21. Červenka, 32. Mika (Zalubil Jak.), 34. Flora Pa. (Galuška L., Stuchlík), 42. Flora Pa. (Stránský), 48. Zalubil Jak. (Červenka, Mika), 53. Flora Pa. (Stránský), 57. Juračka (Flora Pe.). Rozhodčí: Janča - Sapík, Rakus. Vyloučení: 4:11. Využití: 2:1. Diváci: 255.
Břeclav: Michálek (Padělek) — Vaněk, Göndör, Čaněk, Dora, Rutkovský, Rýpar, Topolanský — Jurica, Ambrož, Abazaj, Papp, Javůrek, Juránek, Lokaj, Nešpor, Hrbatý, Gabriška.
Uherský Ostroh: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Andrýsek, Rusňák - Mika, Zalubil Jak., Červenka, Stránský, Galuška L., Flora Pa., Galuška V., Flora Pe., Juračka, Fuga, Zalubil Jan.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ - HC BOSKOVICE 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Witoš (Koranda), 15. Skřivánek (Kopáč, Pavlůsek), 26. Tischer (Koranda, Witoš), 53. Řezníček (Tischer, Witoš), 57. Mrázek (Koranda), 58. Pavlůsek (Skřivánek) – 20. Adam (Ošlejšek), 25. Brokeš (Bednář, Adam), 35. Bazala. Rozhodčí: Čech - Babulík, Dětský. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 82.
Uherské Hradiště: P. Jakubčík (M. Šurý) — M. Borot, P. Kopáč, R. Tischer, Z. Fridrich, M. Řezníček, T. Beneš — J. Koranda, D. Pavlůsek, M. Skřivánek, J. Vogl, F. Januška, V. Jelének, J. Mrázek, M. Bezděk, F. Petřík, A. Witoš, J. Forman.
Boskovice: D. Bechný — J. Řehák, V. Brázda, F. Řepa, T. Brokeš, Š. Zatloukal, M. Bazala — L. Mikeš, A. Pelikán, M. Adam, M. Langmann, L. Šmíd, D. Šebek, R. Bednář, L. Ošlejšek.