Finále, které se hraje na tři vítězná utkání, nemá favorita. Nevyzpytatelnost výsledků nejlépe potvrdily obě semifinálové série, ze kterých postoupily oba hůře postavené celky. „Hned na začátku play off jsem říkal, že je to padesát na padesát a stejné to podle mého názoru bude i ve finále. Navíc si myslím, že styl Brumova by nám mohl sedět víc než ten kroměřížský,“ říká trenér Uherského Ostrohu Roman Němčický.

Po náročné sérii s Kroměříží, kdy si jeho mužstvo hráblo až na dno svých sil, by mohla být v dnešním utkání výhoda na straně Brumova, který s Uherským Brodem „vyběhl“ už ve třech zápasech. Kouč Ostrohu si to však nemyslí. „Výhoda to být může i nemusí. Domácí sice jsou sice odpočatější, může se ale na nich projevit herní přestávka, zatímco my jsme v plném zápřahu.“

Podle Němčického bude klíčové, jak se jeho mužstvu podaří uhlídat největší hvězdy soupeře. „Mají tam kvalitní hráče, třeba Mokrejš ještě vloni hrál slovenskou extraligu. Když však budeme pozorně bránit, tak rozhodně nejsme bez šance. Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných faulů, které Brumov umí v přesilovkách trestat,“ upozorňuje.

Dnes začne i boj o bronz, k prvnímu duelu zajíždějí hokejisé Uherského Brodu do Kroměříže. „Samozřejmě nás mrzí, že nehrajeme s Ostrohem, mohly být plné stadiony,“ lituje uherskobrodský trenér Viktor Hlobil. Pro něj osobně ale bude i konfrontace s Kroměříží velmi prestižní. V hanáckém klubu dlouhá léta působil, ve městě bydlí. „Má to svoji výhodu. Na první zápas nebudu muset nikam jezdit a na stadion půjdu pěkně pěšky,“ směje se Hlobil, která by „doma“ rád uspěl. „Když už nejsme ve finále, tak chceme aspoň bronz.“

Série se hraje pouze na dvě utkání, po dnešním duelu v Kroměříži se odveta hraje za týden v sobotu v Uherském Brodě. „Když první zápas prohrajeme a druhý vyhrajeme – je jedno jakým rozdílem, tak následuje prodloužení a pak případně nájezdy,“ nastínil systém uherskobrodský trenér.

PROGRAM FINÁLE
Sobota 26.února v 16.50: Brumov-Bylnice – Uherský Ostroh
Čtvrtek 3. března v 17.50: Brumov-Bylnice – Uherský Ostroh
Neděle 6. března v 17.00: Uherský Ostroh – Brumov-Bylnice
Čtvrtek 10. března v 18.30: Uherský Ostroh – Brumov-Bylnice
Sobota 12. března v 16.50: Brumov-Bylnice – Uherský Ostroh

PROGRAM SOUBOJE O 3. MÍSTO
Dnes v 17.00: Kroměříž – Uherský Brod
Sobota 5. března v 17.00: Uherský Brod – Kroměříž