Štefl se nevzdává

„Na základě rozhodnutí APK jsme byli vyloučeni ze soutěže,“ komentoval velmi rozladěně při odchodu z jednací síně předseda představenstva Vsetínská hokejová Oldřich Štefl.

Hlavní příčinou jsou údajně dosud nezaplacené dluhy. „Důvodem vyloučení jsou milionové dluhy, které Vsetín nezaplatil,“ zdůvodnil rozhodnutí APK její prezident Ctibor Jech.

Moravský klub však svoji účast v extralize přece jenom nevzdává. „Co nejdříve se proti rozhodnutí odvoláme k arbitrážní komisi ČSLH,“ reagoval vsetínský předseda představenstva.

Štefl však uvádí, že veškeré dluhy již splatili. „Prý jsme nedoložili doklady o tom, že jsme je zaplatili. Na důvody, proč nás vyloučili, se tak zeptejte pana Šulce,“ vzkázal šéf Vsetínské hokejové. „Odvolání musíme vyřešit během týd〜ne,“ dodal při úprku z jednání.

Růžička: Nesplnili podmínky

Generální manažer a trenér pražské Slavie Vladimír Růžička má na celou věc názor jako APK. „Chápu, že je to velice nepříjemné, ale jsou určitá pravidla, a podle právníka ČSLH je Vsetín nesplnil,“ pověděl Růžička.

A jaký bude osud Vsetína, pokud neuspěje ? To není úplně jasné. Podle generálního sekretáře svazu Martina Urbana není vyloučeno, že na něj nezbude místo ani v první nebo druhé hokejové lize.

Nejúspěšnější klub samostatné české historie tedy může padnout až na dno hokejových soutěží. Vsetín si extraligu poprvé zahrál v roce 1994 a od té doby ji hrál nepřetržitě. Poslední mistrovský titul získal v sezoně 2000/2001 a právě v té době začaly těžkosti.

V průběhu finálové série se Spartou byl totiž zatčen dlouholetý mecenáš klubu Roman Zubík. Soud na něj pro podezření z finančních podvodů uvalil vazbu, z které šéf společnosti Sezooz vyšel až po osmi měsících.

Poté už to šlo se šestinásobným šampionem rychle z kopce. Hned v následující sezoně se úřadující mistr nedostal ani do play off. A poslední dvě sezony strávil Vsetín na samém dnu extraligové tabulky, když výrazně zaostával za ostatními soupeři.