Legendární trofej přiveze útočník Jiří Hudler ve čtvrtek 7. srpna i do Olomouce a Prostějova.

Kromě Valašska uvidí slavnou trofej ve stejný den i Olomouc a Prostějov. Na cestě po třech moravských městech budou Jiřího Hudlera doprovázet jeho spoluhráči z mistrovského týmu Detroitu - brankář Hašek a slovenský útočník Kopecký.

Podle původního plánu měl Stanley Cup dorazit do Česka o dva dny dříve a celá akce ve třech moravských městech měla proběhnout v úterý 5. srpna.

Kvůli zpoždění, které oslavy s pohárem nabraly na severu Evropy, se vše posunulo na stávající termín 7. srpna. „Nevíme úplně přesně, co se stalo. Nicméně pohár je v pořádku a harmonogram je nyní jasně daný. Tím se musíme řídit,“ uvedl Michal Ptáček, provozní ředitel agentury TK Plus, která akci organizačně zajišťuje.

Legendární pohár, po kterém touží všichni hokejisté světa, přicestuje do České republiky ve středu 6. srpna. Jako první jej přebere Dominik Hašek. Na Jiřího Hudlera se dostane o den později, ve čtvrtek 7. srpna. „Celodenní program začne v devět hodin ráno na vsetínském náměstí a trvat bude až do 14 hodin. Další část programu proběhne v Olomouci na náměstí, kde vše startuje v 15.30 hodin,“ prozradil k programu Ptáček.

V rámci olomoucké části programu proběhne autogramiáda a v 17 hodin focení s mládežnickými týmy HC Olomouc. V 19 hodin vše vyvrcholí na prostějovském velodromu. Tam měla podle původních předpokladů vystoupit oblíbená skupina Jiřího Hudlera Chinaski. Kvůli tragickému úmrtí bubeníka kapely však nakonec Chinaski na Hané nevystoupí. „Po oné nešťastné události kapela zrušila všechna vystoupení. Místo nich zahraje slovenská skupina No Name,“ informoval Ptáček.