UHERSKÝ OSTROH – VELKÁ BÍTEŠ 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

Konečný stav série: 2:0

Vstup do utkání sice měli lepší hosté, jejich naděje se ale rozbily o zeď jménem Viktor Valúch. Ostrožský gólman v úvodní pětiminutovce zlikvidoval několik šancí soupeře a nastartoval svůj tým ke skvělému představení.

„První třetina byla asi vůbec nejlepší, jakou jsme za dva roky, co jsem u týmu, odehráli," chválil mužstvo Ivan Klauda, podle kterého měl zápas druholigové parametry. „Fungovala nám rozehrávka od obránců, útočníci se výborně nabízeli, kluci zkrátka hráli přesně podle mých představ," mnul si ruce ostrožský lodivod.

Jeho svěřenci dokázali převahu vyjádřit i gólově, když si během osmi minut vytvořili tříbrankový náskok – 3:0.

„Ve stejném duchu jsme zahájili i prostředí část a nic nenasvědčovalo tomu, že by měly přijít nějaké komplikace. Jenže jsme kvůli zbytečným vyloučením hráli několik oslabení a soupeř se chytil," zlobil se Ivan Klauda.

Druhou třetinu sice Antonovič a spol. ještě přežili bez úhony, jenže na začátku třetí Velká Bíteš během 44 vteřin dvakrát udeřila a přiblížila se na rozdíl jediné branky – 2:3.

„To byla těžká chvíle. Hned jsem si vzal time, abych kluky uklidnil. Musím říct, že se neskutečně hecli. Byla tam maximální bojovnost, obětavost včetně padání do střel. Díky tomu jsme to udrželi až do konce," popisoval ostrožský trenér dramatickou koncovku.

Branky: 8 Stránský, 10. Rauš, 16. Antonovič – 45. Touška, 46. Kožár. Rozhodčí: Šiška – Hubl, Olšar. Vyloučení: 6:5, využití 1:0, v oslabení 1:0. Uh. Ostroh: Valúch – Neuwirth, Kučera, Nevídal, Zahradný, Heča, Červínek – Antonovič, L. Galuška, V. Galuška – Flora, Rauš, Stránský – Mika, Ťok, Tóth – Šlapák. Trenér: I. Klauda.