Svěřenci trenérů Jiřího Číhala a Michala Malasky se v pětičlenné skupině A utkali se čtyřmi silnými soupeři. V prvním utkání doslova přejeli Slovan Bratislava 6:0 a zdálo se, že by mohli pomýšlet hodně vysoko. Jenže v dalším duelu se Skalickou si vybrali jedinou slabší chvilku na turnaji a podlehli 0:4.

Druhý den začali opět vítězně, když v napínavém souboji dokázali přehrát domácí Topoľčany 3:1. Poslední zápas ve skupině s chorvatským Záhřebem byl přímým soubojem o druhou příčku.

„Kluci odehráli výborný zápas, štěstí se ale nakonec přiklonilo na stranu soupeře, který vyhrál 3:1 a postoupil do souboje o bronzové medaile. Nás tak čekalo utkání o páté místo,“ litoval trenér Jiří Číhal.

Duel o pátou příčku zvládli Hradišťané na jedničku, když především díky skvělému představení gólmana Viktora Varmuži porazili Trenčín 3:0 a vítězně se tak rozloučili nejen s turnajem, ale i s celou letošní sezonou.

„Byl to pěkný turnaj se vším všudy. Troufnu si říct, že kluci by si za své výkony zasloužili být na bedně. Určitě si zaslouží pochvalu,“ dodal Jiří Číhal.

Výsledky HC Uh. Hradiště – skupina A: - Slovan Bratislava 6:0, - Skalica 0:4, - Topoľčany 3:1, - Záhřeb 1:3. O. 5. místo: - Dukla Trenčín 3:0.

Konečné pořadí: 1. Skalica, 2. Ružinov Bratislava, 3. Záhřeb, 4. Lions Vídeň, 5. Uherské Hradište, 6. Dukla Trenčín, 7. Györ, 8. Topoľčany, 9. Trnava, 10. Slovan Bratislava. (ham)