Páteční souboj rozhodl v samostatných nájezdech Filip Stránský, který stejně jako Jakub Zalubil uspěl proti brankáři Chvátalovi.

„Jsem moc rád, že jsme utkání zvládli. Rozhodně ale nebudeme slavit, souboj ještě není ukončen. V neděli musíme podat doma soustředěný výkon,“ ví dobře kouč Uherského Ostrohu Roman Uhříček.

Jeho tým odčinil středeční domácí zaváhání, unikl vyřazení. Před sebou má ale další těžkou šichtu, s Břeclaví to rozhodně nebude jednoduché ani o víkendu. „Rozhodnou maličkosti,“ tuší trenér.

Celek ze Slovácka odjeli do Břeclavi s jediným cílem, vrátit sérii domů do Ostrohu. Ke splnění náročné mise měla pomoct zjednodušená hra ve vlastním obranném pásmu, důslednost v defenzivě. „Chtěli jsme předcházet zbytečným chybám, které nás stály výsledek v prvním zápase,“ pronesl Uhříček.

Ostrožané v první třetině skvěle bránili, navíc po přesilovkové trefě Juračky a gólu Lumíra Galušky v 16. minutě vedli už 2:0. Lvi vrátil do hry na konci úvodní části Gabriška.

Hokejisté Uherského Hradiště (červené dresy) ve druhém zápase čtvrtfinále play-off podlehli Prostějovu 2:9 a sezona pro ně skončila.
3:14 a 2:9. Hokejisté Uherského Hradiště po lekci od Prostějova mají po sezoně

Diváci se nenudili až v dalších třetinách. Na Hrbatého vyrovnávací ránu odpověděl Stránský a hosté vedli 3:2.

Drama však teprve gradovalo. Ve 44. minutě zužitkoval další početní výhodu Juračka a Ostroh vedl o dvě branky. Hotovo ale nebylo. Jajcay totiž snížil.

Pak se v oslabení trefil Mika a celek ze Slovácka mířil za výhrou. Jenže Rýpar s Burianem poslali zápas do prodloužení.

„Nechci hodnotit výkon rozhodčího, ale myslím, že rovina, kterou měl dnes pískat, byla až do očí bijící nakloněna na stranu Břeclavi,“ zlobil se Uhříček.

„V půlce třetí třetiny jsme vedli o dvě branky, bohužel jsme vedení neudrželi. Rozhodovali jsme až v nájezdech,“ přidal.

Hrdinou se stal gólman Zollpriester, který v dovednostní disciplíně dominoval a pomohl týmu k vyrovnání série. Ta se vrací do Uherského Ostrohu.

O posledním semifinalistovi se rozhodne v neděli. O medaili si jistě zahrají Prostějov, Kroměříž a Uherský Brod.

Čtvrtfinále Krajské hokejové ligy jižní Moravy a Zlína
2. zápas: HC LVI FOSFA BŘECLAV - HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 5:6 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (1:2, 1:1, 3:2 – 0:0), stav série: 1:1.
Branky a nahrávky: 19. Gabriška (Papp, Dora), 31. Hrbatý (Gabriška, Dora), 49. Jajcay (Vaverka, Gabriška), 54. Rýpar (Jajcay, Gabriška), 56. Burian – 15. Juračka (Zalubil, Červenka), 16. Galuška (Stránský), 35. Stránský (Mika), 44. Juračka (Zalubil), 53. Mika (Červenka), rozhodující nájezd Stránský. Rozhodčí: Čuňočka, Reich - Paulík, Vašenka. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 320.
Břeclav: J. Chvátal (J. Michálek) — R. Kruták, D. Vaněk, J. Čaněk, K. Rýpar, M. Dora, K. Burian, D. Směřička — A. Jajcay, M. Gabriška, O. Ling, M. Papp, Z. Ambrož, Š. Javůrek, A. Abazaj, R. Juránek, K. Lokaj, M. Nešpor, M. Jurica, J. Vaverka, F. Hrbatý.
Uherský Ostroh: J. Zollpriester (J. Holý) — A. Rusňák, A. Kukuliš, M. Rauš, M. Peterka, T. Andrýsek, L. Zalubil — M. Červenka, J. Zalubil, P. Flora, E. Juračka, V. Mika, O. Polehňa, P. Flora, F. Fuga, F. Stránský, V. Galuška, L. Galuška.