„Na první pohled se může zdát, že je to pouze z nouze ctnost. Dominik je ale velice talentovaný kluk, který by rozhodně byl schopen plnohodnotně naskočit. Své kvality dokazuje na trénincích, na které s námi chodí," říká trenér HC Uherský Brod Zbyněk Kůdela.

Chovanec se narodil 30. listopadu 1998 a je žákem 8. B na ZŠ Pod Vinohrady. V současné době v Uherském Brodě chytá za dorost i juniorku. A teď tedy získává také první ostruhy mezi dospělými. O tom, že nejde jen o nějakou záplatu, svědčí i slova zkušeného útočníka Dalibora Gergely. „Na to, kolik je mu roků, tak klobouk dolů. Vede si velice dobře, chytá nebojácně," poznamenala opora HC UB.

Podle trenéra Kůdely by 
z Chovance mohl vyrůst kvalitní brankář. „Samozřejmě nesmí usnout na vavřínech a musí na sobě dál pracovat," upozorňuje brodský kouč.

Ke zvýšení jeho výkonnosti by mohla přispět novinka, kterou v Uherském Brodě pro gólmany připravili. Jednou týdně se jim totiž bude věnovat bývalý extraligový brankář Martin Altrichter. „Má brankářskou školu a jednou týdně je i na Moravě. Právě dnes by měl být první trénink," prozradil včera Zbyněk Kůdela. Když se spolupráci podaří rozjet, tak by z ní podle něj nemuseli těžit jen gólmani z Uherského Brodu, ale i ti 
z okolních klubů.

Kouč HC UB je rád, že Tomáš Vilímek úlohu brankářské jedničky zatím zvládá na jedničku. „Teď s Brumovem nás několikrát podržel," pochválil Kůdela šestadvacetiletého strážce svatyně. Tento týden by už měl po zranění začít s tréninkem i Vlastimil Oharek.