„Potvrdil mi to jeho syn Roman, který ho našel. V sobotu s kluky nejel na zápas, protože mu bylo špatně, v neděli měl jet s dětmi taky, ale nebral telefon a nereagoval ani na zprávy," uvedl Deníku předseda klubu HC Uherské Hradiště Miroslav Stavjaňa.

Bolestivá zpráva o úmrtí šéftrenéra mládeže jej velmi zasáhla. „Pro všechny z nás je to strašná rána, něco nečekaného. Největší břímě ale nese rodina. Roman měl tři děti. Byl to zdravý chlap, čišel optimismem," tvrdí Stavjaňa.

Že by měl Čechmánek zdravotní problémy, rázně odmítá. „Nemocný nebyl. A že by spáchal sebevraždu je úplný nesmysl," prohlásil natvrdo.

Šéf klubu ze Slovácka angažoval někdejšího vynikajícího brankáře a reprezentanta na začátku letošního ročníku.

Roman Čechmánek v minulosti působil v Hodoníně jako brankář i trenér.
Gajošovou zasáhla smrt Čechmánka: Byl to pro mě šok, říká bývalá šéfka Drtičů

Čechmánek měl v Uherském Hradišti na starosti veškerou mládež. Sám trénoval oba týmy starších žáků a jedno družstvo mladších žáků.

O víkendu za něj ještě zaskočil Zbyněk Pavlíček, kdo ale zesnulého Čechmánka v Uherském Hradišti po pozici šéftrenéra mládeže nahradí, bude jasné až za nějakou dobu.

Olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek pomáhá mladým hokejistům Uherského Hradiště.
Brankář Čechmánek o Naganu i výživě na základě krevního testu: Dělám osvětu

„Zatím nebyl čas to řešit. Všechno je to až příliš čerstvé. Nyní jsou pořadu lidské záležitosti, práce jde nyní stranou," dodává Stavjaňa.

Olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek pomáhá mladým hokejistům Uherského Hradiště.Olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek pomáhá mladým hokejistům Uherského Hradiště.Zdroj: Deník/Libor Kopl