Setkání s fanoušky, sliby ke zlepšení hře. I tak bojoval pražský tým během minulých dnů proti krizi. Nic nezabralo. Zlín byl v metropoli lepší.

Navíc domácím nezachytal gólman. Třináctá minuta, třetí střela na brankáře Petra Přikryla a druhá branka. A nová sparťanská jednička šla střídat.

K hodně hořkému výkonu brankářů navíc přičtěte absolutní bezradnost v ofenzivě a čekání na výhru se pro Spartu protahuje už na čtyři zápasy.

Za to zlínští „ševci“ zlomili prokletí. Na výhru v normální hrací době čekali od 9. října. Za čtrnáct dnů a pět zápasů si připsali jen dvě vítězství v prodloužení.

„V neděli se pokusíme získat ztracené body z domova v Praze,“ sliboval zlínský kapitán Jaroslav Balaštík. A jeho slova se ukázala jako kvalitní proroctví.

První gól: nájezd zlínského forvarda Martina Záhorovského z ostrého úhlu nachází skulinku u sparťanské tyče. První chyba Přikryla.

Druhý gól: střela Ivana Rachůnka od modré čáry do středu branky. Přikrylovi vyskakuje z lapačky, odráží se od horní tyčky do sítě.

Třetí gól: vítězná bule Petra Lešky, střela Balaštíka a střídající Chábera zůstal v rozkleku s rozpačitými pohledy na své spoluhráče.

Sparta prohrála doma podruhé v řadě v normální hrací době. Před týdnem v pražském derby nestačila na Slavii. Celkově v letošní sezoně dokonce už potřetí v Tesla aréně nezískala ani jeden bod.

I proto se halou neslo v polovině třetí třetiny z domácího kotle: „My chceme Spartu.“

Sparta – Zlín 0:3

Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1

Muž zápasu: Sedláček

Přikryl (13. Chábera) – Hanzlík, Vykoukal, Mrázek, Černošek, Gulaši, Hudec, Vojta – Broš, Vykoukal, Kratěna – Netík, Langammer, Ton – Ručinský, Látal, Hromas – Koreis, Podlešák, Hrdel. Trenér: Hynek.

Sedláček – Bořuta, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Mika, Nosek, Švrček – Balaštík, Leška, Köhler – Čech, Záhorovský, Balán – Důras, Kubiš, Vlach – Sivák, Rachůnek, Kollár. Trenér: Venera.

Branky: 4. Záhorovský (Balán), 13. Rachůnek (Švrček, Důras), 49. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 9:9. Bez využití: Diváci: 5 186.