Rangers po suverénním tažení základní částí projeli jako nůž máslem i play-off a oprávněně si tak mohli vychutnat mistrovské oslavy. Titul definitivně stvrdili v pátek večer, kdy na domácím ledě podruhé porazili hodonínské Pantery.

UH RANGERS - PANTHERS HODONÍN 8:3 (2:0, 2:2, 4:1)

Konečný stav série: 2:0

Hradišťané udělali první krok k prvenství už o týden dřív v Hodoníně, kde zvítězili 5:2. „Věřili jsme, že sérii ukončíme hned ve druhém zápase a že ke třetímu, rozhodujícímu, nedojde,“ poznamenal útočník Jezdců Adam Šupka. A byl to právě on, kdo úvodní brankou načal druhé finále. Když se k němu v první třetině připojil ještě Radek Uherek, vypadalo to na jednoznačnou záležitost domácích.

Velmi slušně zaplněné tribuny hradišťského zimního stadionu ale žádnou selanku nesledovaly. Panteři totiž v prostřední části začali kousat, a když na začátku třetí třetiny snížili na 4:3, bylo zaděláno na drama.

„Celý zápas jsme tak nějak byli klidní, že vyhrajeme, že se nemůže nic stát. Když to ale bylo o gól, tak jsem na chvilku malinko zapochyboval,“ přiznal trenér a kapitán UH Rangers Vilém Jakeš. „Hubert (brankář Petr Hubáček pozn. aut.) na nás dokonce křičel, ať se probereme, že ještě nejsme na večírku, že ten prý začne, až když vyhrajeme. Naštěstí jeho slova ihned zabrala,“ pousmál se Jakeš. Jeho svěřenci a spoluhráči totiž bleskově zareagovali a dvěma góly v následujících dvou střídáních zápas definitivně zlomili na svou stranu.

A pak už se slavilo. „No, bylo to veliké. V sedmatřiceti letech jsem poprvé v životě přišel domů za světla. Děti už byly vzhůru, tak jsem jim udělal snídani,“ smál se Vilém Jakeš.

Rangers zakončili sezonu s famózní bilancí, když v součtu základní části a play-off vyhráli ze šestnácti utkání patnáct. Jedinou porážku jim uštědřili Old Stars. Právě Ostrožané, druhý tým tabulky po základní části, měli být podle papírových předpokladů jejich finálovým soupeřem. Jenže Panteři teorii v semifinále rozškubali na cucky.

„Letošní tažení za titulem bylo snazší než to první. Old Stars by asi pro nás byli těžším soupeřem, ale to jsou jen dohady. Panthers byli sice na začátku špatní, v sezoně ale ukázali velké zlepšení. Určitě jsou velkým oživením soutěže,“ udělal trenér vítězného celku symbolickou tečku za letošním ročníkem okresní hokejové ligy.

Branky domácích: Uherek 2, Gärtner, Šupka, Sádecký, Jakeš, Andrýs. UH Rangers: Hubáček Mynář, Vajdík, Sukup, Vašek Uherek, Jakeš, Šuráň Šupka, Gärtner, Sádecký Andrýs, Hejda, Martinák.