UHERSKÝ OSTROH – UHERSKÝ BROD 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Stav série: 0:1

Oba mužstva šla do prvního duelu z odlišné pozice. Zatímco Broďané měli za sebou tři těžká utkání s Plumlovem během šesti dnů, Ostrožané od konce základní části nehráli. Bude výhodou rozehranost, nebo odpočatost, zněla zásadní otázka.

Jak se nakonec ukázalo, tentokrát hostům větší vytížení vůbec nevadilo. Otázkou zůstává, jak se vyrovnají s tím, až se únava po náročném programu začne hromadit…

Začátek úvodního zápasu vyšel lépe domácím, jejich aktivita v útočném pásmu ale nebyla odměněna. Hosté vsadili spíše na vyčkávací taktiku, který jim však vyšla dokonale. Z rychlého brejku a po špatném zákroku Valúcha otevřel skóre Gergela, na jehož branku navázal těsně před první sirénou Kotačka.

Šance měli i domácí. Brodský gólman Kůdela ale spoustu střel pochytal, a i když už byl „na párku“, nedokázali Ostrožané trefit prázdnou branku. Názorně to předvedl Fridrich, který po povedeném blafáku poslat puk jen do břevna. A tak přišla na řadu opět zkušenost Kotačky, který byl v pravý čas na pravém místě a podruhé rozvlnil síť za Valúchem.

„V proměňování šancí byl velký rozdíl. Zatímco my jsme nedali nic, soupeř nám střílel šťastné góly,“ posteskl si domácí kouč Karel Buřič. „Rozhodla produktivita a také výkony gólmanů a defenzivy vůbec,“ přidal se brodský trenér Zbyněk Kůdela.

„Na našich mladých hráčích byla také cítit nevyzrálost, zatímco na zkušených hráčích soupeře bylo znát, že play off umí hrát,“ dodal důležitý poznatek Buřič.

Jeho svěřenci v závěrečné třetině vykřesali jiskřičku naděje, když na 1:3 snížil Tóth. Hosté ale následné horké chvilky přečkali bez úhony a v závěru ještě dvakrát udeřili.

„Propadli jsme ve všech činnostech, Brod naopak předvedl výborný taktický výkon. Zápas si rozebereme, ukážeme si chyby, uděláme nějaké změny a věřím, že v neděli to bude z naší strany úplně o něčem jiném. Druhý zápas doma musíme zmáknout,“ ví Karel Buřič.

Brodský trenér Zbyněk Kůdela před začátkem série říkal, že by byl spokojený s jednou výhrou z ostrožského ledu. „Dvě by byly ještě lepší,“ smál se včera. I on si myslí, že odveta bude jiná, než úvodní duel.

„Minimálně v tom, že pozměníme sestavu, do které se vrátí Kubiš, Hrabec a Woska,“ uzavřel Kůdela, který se zřejmě bude muset obejít bez Kartuska, který si na konci utkání poranil třísla a sezona pro něj pravděpodobně skončila.

Branky: 45. Tóth – 10. Gergela, 19. a 36. Kotačka, 53. Měšťánek, 58. Heča.

Uh. Ostroh: Valúch – Nevídal, Frolek, Kučera, Stašek, Vaněk, Malota, Bříštěla – Jurča, Barák, Ťok – Zelinka, Galuška, Průdek – Fridrich, Tóth. Němec – Pekár. Trenér: K. Buřič.

Uh. Brod: H. Kůdela – Hlatký, Měšťánek Surý, Heča, Bahula, Kojecký – Marušák, Gergela, Schuster – Šiller, L. Obadal, P. Obadal – Kotačka, Kartusek, Kovář. Trenér: Z. Kůdela.

Semifinále play off Zlínského kraje

UHERSKÝ OSTROH – UHERSKÝ BROD

1. zápas: čtvrtek 1. března 18 hodin v Uh. Ostrohu (1:5)
2. zápas: neděle 4. března v 17 hodin v Uh. Ostrohu
3. zápas: čtvrtek 8. března v 18 hodin v Uh. Brodě
Případný 4. zápas: sobota 10. března v 17 hodin v Uh. Brodě
Případný 5. zápas: čtvrtek 15. března v 18 hodin v Uh. Ostrohu