Ovšem pozor! Po pomalejším rozjezdu jsou Východočeši nyní v laufu. Během posledních pěti zápasů neztratili ani bod.

„Dostali se do formy. Uhráli velice pěknou sérii včetně posledního utkání, kdy zvítězili v Třinci 5:1. Čeká nás velice těžký soupeř, před kterým máme respekt, my ale teď také hrajeme dobře. Musíme opět chytit začátek. Když se to podaří, mužstvo hraje úplně jinak. Věřím, že to bude hezký a atraktivní hokej a utkání dovedeme do vítězného konce,“ doufá hlavní trenér Zdeněk Venera.

V úvodním kole na pardubickém ledě Berani porazili svého soupeře 2:1 v samostatných nájezdech. Podruhé v sezoně se tak postaví proti Dominiku Haškovi, brankářské legendě českého i světového hokeje. „Má toho hodně za sebou. Posbíral řadu úspěchů. Na ledě se však všechno maže. Pro kluky to je možnost dát gól brankáři, kterého možná jen viděli v televizi, když byli malí a většina z nich s hokejem teprve začínala. To samozřejmě motivací může být. Ten, kdo mu dá gól, bude samozřejmě potěšen. Jinak je to zápas jako každý jiný,“ míní.

Podle všeho hokejisté PSG nastoupí v kompletní nejsilnější sestavě v brance s Jakubem Sedláčkem. „Snad se nic mimořádného nestane. Žádné vážné zranění nás nyní netrápí,“ kvituje si trenér Venera.

Také pro trojnásobného nejlepšího kanonýra extraligy Jaroslava Balaštíka bude duel proti Haškovi pikantní. V prvním utkání kvůli zranění nemohl nastoupit. „Právě o to více se těším na páteční zápas. Proti Haškovi jsem ještě nenastoupil. Uvidíme, jak náš vzájemný souboj dopadne,“ nemůže se dočkat konfrontace s hrdinou olympijských her v Naganu.

Dá se předpokládat, že Východočeši nasadí do sestavy i dvě zámořské posily. Defenzivu vyztužili o 29letého amerického pořízka Jeffa Jilsona, který nastoupil v NHL k 96 utkáním v dresech San Jose Sharks, Bostonu Bruins a Buffala Sabres. O čtyři roky mladší kanadský útočník Colby Genoway má zkušenosti z nižších zámořských soutěží. Do Pardubic přišel ze švédského klubu Mora.