KROMĚŘÍŽ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 4:5 SN (2:1, 1:3, 1:0, 0:0 – 0:1)

Každý rozhodující zápas má své, kouzlo, svůj jedinečný náboj. To, co se však přihodilo ve středu večer v Kroměříži, překonalo s trochou nadsázky i naganská dramata.

Na začátku utkání byly na Ostrožanech patrné stopy, které na nich zanechal prohraný domácí duel, díky kterému Hanáci vyrovnali sérii na 2:2. Zdecimovaní hosté v první třetině vůbec nestíhali a jen díky skvělému výkonu brakáře Valúcha neprohrávali aspoň o pět branek. „Dostal sice laciný první gól, pak ale čapal naprosto famózně. Domácí z něj museli být nešťastní, jen v první třetině jim pochytal snad sedm samostatných nájezdů,“ ocenil výkon strážce ostrožské svatyně trenér Roman Němčický.

S jeho svěřenci to dlouho vypadalo bledě. „Když domácí ve druhé třetině zvýšili na 3:1, myslel jsem, že je hotovo,“ přiznal Němčický. „Místo toho abychom hráli důsledně zezadu, tak jsme ale začali bláznit,“ zlobil se domácí kouč Zdeněk Bečka.

A tak přišel nečekaný obrat. „Kluci se fantasticky zvedli a otočili výsledek v náš prospěch. V těch chvílích už se Kroměřížští nejspíš modlili, aby už zazněnla druhá siréna,“ dodal ostrožský trenér.

Těsný náskok ale Ostrožané neudrželi. Kroměříž ve 45. minutě vyrovnala na 4:4 a zápas pak celkem v poklidu směřoval do prodloužení. Necelou minutu před koncem ale přišel rozhodující okamžik zápasu. Přesně v čase 59:05 už chtěl kroměřížský Nedbal zasunout puk do ostrožské klece. Tomáš Kundera ale stačil posunout branku a rozhodčí Šiška nařídil trestné střílení. „To byla infarktová záležitost. Možná mohl i uznat technický gól, posoudil to ale tak, jak to posoudil,“ nechal se slyšet Němčický. „Podle rozhodčího puk nemířil do branky, takže nemohl uznat technický gól a nařídil trestné střílení. Myslím si, že to posoudil tak, jak to viděl. Určitě na tento moment nebudu svalovat porážku,“ řekl sportovně domácí kouč.

Následně trestné střílení totiž Murín neproměnil, a když nepřineslo změnu skóre ani prodloužení, přišly na řadu nájezdy.

Ve druhé sérii se trefil ostrožský Karpíšek, ve třetí ale Novák vrátil domácí do hry. Pak se zopakoval úspěšný nájezd znovu Karpíšek, a když vzápětí Valúch neustil puk za svá záda, vytryskl ostrožský gejzír radosti!

„První jsem dal mezi nohy, druhý pak do pravého víka,“ popsal své trefy úspěšný střelec. „Ale to je jedno, kdo ty góly dal, hlavním hrdinou byl Valúch, ten nám postup do finále vychytal,“ dodal Petr Karpíšek.

„Pochvalu si ale zaslouží celé mužstvo, které se úplně vyždímalo. Někteří hráči dohrávali na pokraji vyčerpání,“ doplnil jej ještě Roman Němčický.

Branky a nahrávky: 9. Šimek, 16. a 26. Setinský, 45. Murín – 11. Uherek, 28. Ťok, 30. a rozhodující nájezd Karpíšek, 38. Tóth.Vyloučení: 4:4, navíc Šudoma (UH) 5 + OK, využití: 3:0.

Uh. Ostroh: Valúch – Nevídal, Frolek, Horsák, Šudoma, Klauda, Rozhon – Tóth, Barák, Gabriška – Kundera, Zalubil, Karpíšek – Schuster, Ťok, Kartusek. Trenér: R. Němčický.

Konečný stav série: 2:3.

Ostrožany už v sobotu čeká první zápas finále na ledě Brumova. Více o finálové sérii i souboji Uherského Brodu s Kroměříží o třetí místo čtěte v sobotním Slováckém deníku.