Ostrožanům po posledním utkání sezony aplaudovaly více než čtyři stovky diváků.

„Kluky musíme za celé play-off pochválit, protože i v minimálním počtu hráčů, kdy nás často nebylo ani patnáct, jsme všechny zápasy zvládli odehrát velmi důstojně a dělat dobrou reklamu klubu i našemu městu,“ prohlásil trenér Ivan Klauda.

Krajská liga jižní Moravy a Zlína, utkání o 3. místo -
HOKEJ Uherský Ostroh - SKMB Boskovice 5:3 (3:0, 1:1, 1:2), první zápas: 3:3.
Branky a nahrávky: 2. L. Galuška (Stránský, Rauš), 12. L. Galuška (Stránský, Flora), 20. Zalubil (Stránský, Vaněk), 30. Rauš (Andrýsek, Flora), 60. Zalubil (Galuška) – 37. Pelikán, 50. Ondráček (Strýček), 50. Jurča (Strýček, Boček). Rozhodčí: Volf, Slavka – Olšar, Goňa. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 420.
Uherský Ostroh: Šurý (Peprník) — Andrýsek, Man, Vaněk, Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, Fuga, P. Flora, O. Klauda, A. Rusňák, E. Juračka, P. Flora.
Boskovice: Alexa (Huzlík) — Strýček, Pekr, Beneš, Krejčiřík, Korvas, Rosendorf — Benýšek, Boček, Kaukič, Plitko, Šmíd, Pelikán, Sekanina, Jurča, Karný, Buhaj, Ondráček.

Podle kouče Uherského Ostrohu souboj o třetí místo rozhodl začátek druhé třetiny v Boskovicích, kdy hosté skvěle ubránili pětiminutové oslabení čtyři proti pěti, z toho dvě minuty hráli pouze ve třech. „Kdyby dal tady soupeř dvě branky a odskočil na 4:1, tak by se už těžko zápas otáčel ve dvanácti lidech a domácí odveta by byla úplně jiná,“ míní Klauda.

„Takto jsme po první remíze měli větší šance na konečný úspěch a psychologická výhoda byla na naší straně,“ je přesvědčený.

Ostrožané se navíc pro domácí duel dali do kupy a střelecky jim náramně vyšla první třetina. „Bohužel za stavu 4:0 jsme malinko polevili, zbytečně se více než bylo potřeba hnali do útoku a přestali myslet na zadní vrátka,“ říká. „I když jsme kluky důrazně upozorňovali na zrádnost výsledku 3:0 po první a 4:1 po druhé třetině,

Boskovice se postupně naší lehkovážností dostávaly do hry a začaly věřit v otočení výsledku. Naopak naše hra začala být nervózní, pomalá a nepřesná,“ pokračuje.

„Soupeř se dostal na rozdíl jedné branky 4:3 a až po oddechovém čase a stažení sestavy na dvě pětky se nám podařilo vrátit do vyrovnané hry. Malinko i se štěstím, ale velkou bojovností jsme vítězství ubránili a nakonec zaslouženě slavíme třetí místo,“ dodal Klauda.

Hokejista Uherského Ostrohu Lumír Galuška.
Galuška pomohl Ostrohu k bronzu. Sezonu rozebere s týmem na lyžích v Nassfeldu

Jeho tým se stejně jako v prvním zápase o bronz rychle ujal vedení. Skóre hned ve 2. minutě otevřel Galuška.

Tentýž hráč pak přidal i druhou branku slováckého celku. Dvě vteřiny před zvukem první sirény navíc Lukáš Zalubil zvýšil na 3:0.

Ve 30. minutě pak využil přesilovku Marek Rauš a vypadalo to na jasný zápas. Jenže Boskovičtí duel zamotali. Gólmana Šurého ještě v prostřední části překonal Pelikán, drama přišlo až po trefách Ondráčka a Jurči v posledních deseti minutách.

Domácí ale nápor protivníka se štěstím ustáli a trefou Jakuba Zalubila do prázdné brány šance Boskovic na obrat definitivně utnuli.

Ostrožané po skončení nedělního zápasu na ledové ploše obdrželi od zástupce svazu pohár a šek na deset tisíc korun za třetí místo.