V utkání, které Broďané vyhráli v prodloužení, totiž podle řádů neměl nastoupit. Vinu za chybně vystavený registrační průkaz na sebe ale vzal hokejový svaz. Brod se rozhodl netrestat, jen zlínský junior nesmí nastoupit v dalších zápasech.

Takové rozhodnutí se ale v Uherském Ostrohu vůbec nelíbí. „Je pravda, že chybu udělali na registračním oddělení svazu. Ale stejně tak chybovali i Broďané, když na svazu požádali o něco, co je proti řádům,“ je ostrožský manažer Bronislav Zápařka přesvědčený, že jejich soupeře měl stihnout trest. „Brod u nás po krásném dramatickém utkání vyhrál, to nezpochybňuji. Na druhou stranu jsou stanovena nějaká pravidla a po jejich porušení musí následovat trest. A v případě neoprávněného startu hráče je to kontumace,“ dodal Bronislav Zápařka.

Kde je zakopaný pes? Uherský Brod vyřídil Radimu Doležálkovi (nas nímku) střídavý start z PSG Zlín, kde hraje za extraligový juniorský tým. A to odporuje řádům. V článku 7/3 se totiž píše, že do krajské soutěže mužů se povoluje start jen z I. ligy, II. ligy a ligy juniorů. Posily z extraligy juniorů jsou tudíž týmům krajské ligy zapovězeny.

„Již dříve jsme si to zjišťovali, protože právě ve Zlíně hraje několik našich odchovanců, jejichž služeb jsme chtěli využít. Bylo nám však sděleno, že podle platného přestupního řádu to není možné,“ vysvětlil ostrožský manažer.

Protest Uherského Ostrohu na svazu uznali, nicméně Brod nepotrestali. „Došlo k pochybení na registračním oddělení, kde pro hráče Radima Doležálka vystavili platný registrační průkaz. Nevšimli si však, že střídavý start z extraligy juniorů do krajské ligy mužů je proti řádům.,“ poznamenal Tomáš Jankovič, sekretář Krajského svazu ledního hokeje Zlín. Námitky Ostrohu na pochybení Broďanů nechtěl komentovat.

V Uherském Brodě prý byli po celou dobu klidní, žádné provinění si nepřipouští. „Jestli jsme se obávali případné kontumace? To vůbec, vždyť my jsme nic neprovedli. Měli jsme v rukou platnou registračku, žádnou chybičku jsme neudělali,“ nechal se slyšet předseda HC Uherský Brod Drahoslav Mahdal.

Ostrožané zvažují odvolání. „Asi necháme celou věc ještě prošetřit. Sice se určitě rozhodne mnohem později, než tato série skončí, tak už nám to zápas nevrátí, ale chceme to učinit z morálního důvodu. Soupeř totiž požádal o protiprávní úkon, čímž si zajistil neoprávněnou výhodu. Do řádů by měla přibýt jasná věta, že když se stane něco podobného, tak by měl nést zodpovědnoost i klub. Protože neznalost zákona, v tomto případě řádů, neomlouvá,“ myslí si Bronislav Zápařka.

Semifinálová série mezi odvěkými rivaly každopádně dostala další náboj.