VELKÉ MEZIŘÍČÍ - UHERSKÝ OSTROH 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

Jeden za všechny, všichni za jednoho. Tímto mušketýrským heslem se doslova a do písmene drželi hokejisté Uherského Ostrohu, kteří i přes ne zrovna ideální stav dokázali urvat vítězství ve Velkém Meziříčí.

Nejprve se takřka celé mužstvo zúčastnilo svatby spoluhráče Radka Kučery, na druhý den se na ledě úspěšně rvalo o výhru. „Měsíc dopředu jsme se utkání snažili přeložit na jiný termín, Velké Meziříčí nám ale nevyšlo vstříc. Bylo to pro mě zklamání, o to větší radost teď mám z vítězství,“ usmíval se manažer ostrožských hokejistů Bronislav Zápařka.

Ostrožané nezačali příliš dobře, spánkový deficit byl v první třetině až příliš znát. „Trenér nám říkal, že to, co předvádíme, je faul na hokej,“ přiznal Martin Barák, který v prostřední části přispěl jednou brankou k obratu. Ostrožané sice ještě tři minuty před druhou sirénou prohrávali, pak se ale od modré trefil Vaněk a chvíli nato se mezi střelce zapsal i Barák, jenž dotáhl do úspěšného konce Ťokovu akci 2:3.

Drama tím ale neskončilo. Domácí na začátku závěrečné třetiny srovnali na 3:3 a začínalo se znova. Ostrožané pak přežili několik ošemetných situací, aby rozhodli dělovkou Jiřího Staška. „Byla to neskutečná rána, gólman vůbec neměl šanci,“ okomentoval krásnou trefu svého švagra Martin Barák. V závěru zápasu ještě přidal pojistku Jurča a mohlo se znovu slavit.

U těchto oslav ovšem chyběl hlavní hrdina předchozího dne Radek Kučera. Ten se sice ve víru tance ještě v noci dušoval, že na zápas určitě pojede, nakonec to však nevyšlo. „Nebylo to možné. Manželka mě unavila natolik, že to prostě nešlo,“ smál se čerstvý ženáč, který doufá, že za absenci nedostane žádnou pokutu. „Snad mi to kluci odpustí, když ještě do kabiny přinesu zákusky a slivovicu,“ dodal Kučera.

Branky: 15. Krčál, 28. a 44. Hlouch 27. Ťok, 38. Vaněk, 39. Barák, 51. Stašek, 59. Jurča. Uh. Ostroh: Šurý Frolek, Nevídal, Stašek, Blažek, Vaněk, Bříštěla Tóth, Barák, Ťok Němec, Galuška, Zelinka Ivan, Jurča, Kundera. Trenér: Buřič.

BLANSKO - UHERSKÝ BROD 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Broďané si utkání prakticky prohráli už v úvodní pětiminutovce, kdy inkasovali dva rychlé góly. Nejprve Oharka, který je v Brodě na hostování z Uherského Hradiště, překonal Hrůza, chvíli nato přidal druhý gól Bednář. Pak se sice hra vyrovnala, na žádný zvrat to ale nevypadalo, zvlášť když domácí při dvojnásobné početní výhodě přidali v polovině utkání třetí gól 3:0.

Závěrečná třetina ovšem patřila hostům, kteří sahali po vyrovnání. Nakopl je rychlý gól Kubiše, na něhož v 52. minutě navázal kontaktní brankou Schuster. Další šance ovšem Broďané nedokázali přetavit ve vyrovnávací gól a tři minuty před koncem domácí definitivně rozhodli o svém vítězství.

Branky: Hrůza, Bednář, Berka, Grmela Kubiš, Schuster. Uh. Brod: Oharek Hlatký, Woska, Blaha, Surý, Kovář, Ohnoutek Kubiš, Gercela, Schuster Šiller, L. Obadal, P. Obadal Škorec, Krchňáček, Kartusek Doležálek, Krystýnek, Krucký. Trenér: Z. Kůdela.

Oba zástupci našeho okresu se zítra představí vlastním fanouškům. Ostrožané přivítají od 17 hodin Blansko, Broďané pak o hodinu později změří síly s Velkou Bíteší.