O přepsání historie se v posledních dnech snažili i hokejisté Uherského Ostrohu. Stejně úspěšní jako jejich slavnější kolegové ovšem nakonec nebyli. Premiérový titul přeborníka Zlínského kraje jim totiž proklouzl mezi prsty, po rozhodujícím pátém utkání finále play off se radoval jejich protivník z Brumova.

BRUMOV – UHERSKÝ OSTROH 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Ostrožané ve finále prohrávali už 0:2 na zápasy a takřka nikdo jim nevěřil. Jenže s výbornými fanoušky v zádech dokázali v domácím prostředí sérii vyrovnat a o krajském šampionovi tak musel rozhodnout až pátý zápas.

Psychická výhoda měla být po dvou vyhraných duelech právě na ostrožské straně, na ledě to ovšem nebylo vůbec znát. „Byli jsme nějací zakřiknutí, začátek se nám vůbec nepovedl,“ litoval trenér Ostrohu Roman Němčický. Jeho svěřenci už v 8. minutě prohrávali o dva góly, když Valúcha nejprve překonal Novák a chvíli nato i Sýs.

„Domácí nastoupili v plné síle a bylo to na jejich výkonu znát. Nám sice po zranění kolena naskočil Kartusek, kvůli stejnému problému ale zase nemohl hrát Zalubil,“ vypočítal Němčický. „Petr Mokrejš sice kvůli nemoci nastoupil pod antibiotiky, ale na mužstvo měla jeho přítomnost kladný dopad. Psychická pohoda šla výrazně nahoru,“ pochvaloval si brumovský kouč Jozef Zavadil účast největší opory mužstva.

Ostrožané postupem času vyrovnali hru a stále více dotírali na domácího brankáře Tučka, který v minulé sezoně hájil i žlutočervené barvy Ostrohu. „Bohužel jsme se opět trápili v koncovce. Kdybychom vstřelili kontaktní gól, mohlo se utkání ještě zlomit v náš prospěch, ale nestalo se,“ litoval Němčický. Za klíčový okamžik utkání označil třetí gól soupeře. „Do závěrečné části jsme šli s tím, že do toho dáme všechno. Jenže hned po pár vteřinách jsme inkasovali potřetí,“ pokrčil rameny.

Hostům už nic nepomohl ani čestný úspěch Vaňka, kterému nabil Karpíšek. Domácí totiž přidali ještě jeden gól a mohli slavit.
„Musím uznat, že v tomto utkání byl Brumov o něco lepší, takže vyhrál zaslouženě. My se však rozhodně nemáme za co stydět. Kluci v play off odvedli výbornou práci a i druhé místo je krásné,“ podotkl Němčický, který neopomněl pochválit věrné fanoušky. „Na poslední zápas jich přijelo velké množství a byli pořádně slyšet. Pochvalu si ale zaslouží za celou sezonu,“ dodal ostrožský trenér.

Branky: 4. Novák, 8. Sýs, 41. Mokrejš, 56. Peterka – 51. Vaněk. Rozhodčí: Dobeš – Janča, Laczko. Uh. Ostroh: Valúch – Frolek, Nevídal, Vaněk, Horsák, Klauda, Rozhon – Gabriška, Barák, Schuster – Kundera, Průdek, Karpíšek – Kučera, Kartusek, Tóth. Trenér: R. Němčický. Konečný stav série: 3:2.