Hosté ze Slovácka si skalp hlavního aspiranta na vítězství v soutěži právem považovali. „Porazit favorita na postup plného žoldáků se počítá,“ uvedl na klubovém webu kouč Uherského Ostrohu Roman Uhříček.

Zatímco o víkendu svěřence za výkon plísnil, ve středu byl daleko spokojenější. „Dnes jsme hráli tak, jak se má venku hrát. Jednoduše, účelně a čistě, bez faulů. Vedli jsme už 4:1, nakonec byla zajímavá koncovka v náš prospěch. Kluci začínají našemu systému věřit, a to je moc důležité,“ pronesl Uhříček.

Hanáci letos padli teprve podruhé, dál ale drží vedoucí příčku. „My se musíme hlavně chystat na blížící se play-off. Je jasné, že do vyřazovacích bojů půjdeme z prvního nebo druhého místa, jiná možnost není. I tak ale budeme muset udělat nějaké změny v systému,“ říká kroměřížský trenér Zdeněk Bečka.

Jeho tým zatím v novém roce nijak zvlášť neexceluje. Faktorů, proč tomu tak je, je víc. „Máme to těžké, protože proti nám se každý soupeř vybičuje k maximálnímu výkonu, my musíme hrát naplno pořád a obhajovat roli favorita. Na klucích se trochu projevily vánoční svátky, kdy se až tolik netrénovalo. Navíc máme za sebou volný víkend, je to nyní takové roztahané,“ uvedl Bečka.

Slovenský fotbalista Patrik Blahút se stal druhou zimní posilou fotbalistů Slovácka.
Za Slováckem přicestovala druhá posila. Vyniká rychlostí, říká Šumulikoski

Po domácím zaváhání s Uherským Ostrohem se ale sympaticky na nic nevymlouval. Neúspěch přijal s nadhledem. „Naše porážka je zasloužená,“ uznal sportovně.

„Dvě třetiny jsme se trápili, pořádně hrát jsme začali až v závěrečné části. Předtím jsme byli všude o krok později, nešly nám až tolik nohy. Na konci jsme si dokázali vypracovat tři vyložené šance, klidně jsme mohli nějaký bod získat, protože soupeře jsme v závěru nepustili takřka z pásma, ale byli jsme v křeči a porážku již neodvrátili,“ dodal Bečka.

Skóre otevřel v 11. minutě hostující Stránský, který nadvakrát zužitkoval přečíslení dva na jednoho.

Pak bylo utkání z důvodu hluboké díry v ledu utkání přerušeno, po čtvrthodinové úpravě plochy se však hrálo dál.

Hanákům neplánovaná pauza prospěla, Augustín ranou k tyči srovnal na 1:1. Ostrožané si ale ve druhé třetině vzali vedení zpět. Prosadil se Rusňák. Třetí gól hostů přidal Pavel Flora a parádní pasáž završil v početní výhodě dorážející Jakub Zalubil.

Kroměříž za nepříznivého stavu 1:4 sice nevyužila dvojnásobnou početní výhodu, ale při hře pěti proti čtyřem už skórovala. Trefil se Matějka.

Hanáci přidali, v závěrečné části se hnali za vyrovnáním. Šance na zvrat přiživil ve 42. minutě Světlík.

Favorit protivníka zmáčkl, dobýval jeho branku, ale skvělý Zollpriester spoluhráče ve složitých chvílích podržel. Kroměříž si ještě na konci vyzkoušela hru bez brankáře, hosté už ale těsný náskok uhájili.

Hokejisté Kroměříže mají možnost na reparát už v sobotu, kdy doma vyzvou Uherský Brod. Ostroh má o víkendu volno.

Krajská liga jižní Moravy a Zlína, 22. kolo -
HK KROMĚŘÍŽ - HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Augustín (Kaukič), 40. Matějka (Hubík), 42. Světlík (Matějka, Hubík) – 11. Stránský (Stuchlík), 29. Rusňák (Flora, Hlůšek), 33. Flora (Galuška), 37. Zalubil (Mika, Červenka). Rozhodčí: Čech - Holub, Paulík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 227.
Kroměříž: T. Fajgl (R. Pražan) — J. Jergl, P. Augustín, L. Rosendorf, R. Šťastný, P. Strýček, M. Vávra — A. Hradil, J. Jelínek, L. Kaukič, D. Matula, P. Jurča, L. Světlík, J. Matějka, J. Podešva, D. Hubík, P. Zavřel.
Uherský Ostroh: J. Zollpriester (J. Holý) — A. Rusňák, A. Kukuliš, M. Stuchlík, T. Andrýsek, L. Zalubil — J. Zalubil, J. Zalubil, P. Flora, V. Mika, A. Hlůšek, P. Flora, F. Fuga, F. Stránský, M. Rauš, M. Červenka, V. Galuška, L. Galuška