S myšlenkou na založení amatérské hokejové soutěže přišli činovníci Okresního hokejového svazu ledního hokeje Uh. Hradiště (OSLH) teprve na sklonku minulé sezony, přesto se smělý plán podařilo uskutečnit. O start v soutěži totiž projevilo zájem hned šest mužstev. „To je pro začátek ideální počet,“ pochvaluje si člen výboru OSLH Bronislav Zápařka, podle kterého by se v dalších letech měl počet účastníků postupně rozrůst až k číslu dvanáct.

Jelikož se jedná o amatérskou soutěž, hráči jednotlivých mužstev nesmějí v dané sezoně hrát žádnou ze soutěží Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Byl-li hráč registrován v extralize, extralize juniorů, 1. nebo 2. lize, musí od jeho posledního startu v těchto soutěžích uplynout doba minimálně pěti let, nebo musí dovršit věku 35 let.

Herními dny budou sobota a neděle, hrát se bude na zimních stadionech v Uh. Hradišti, Uh. Brodě a Uh. Ostrohu. Hrací doba utkání bude 3 x 15 minut čistého času. „Hrát se bude podle žákovských pravidel, což znamená, že bude omezena hra do těla,“ připomíná Zápařka důležitou skutečnost, která má zajistit, aby si všichni aktéři nově vznikající soutěže při zápasech hlavně zahráli hokej a pobavili se při něm a zamezilo se případným zraněním.

První ročník soutěže bude mít celkem 10 kol, všechny zúčastněné týmy se utkají dvoukolově každý s každým. Mimo to chystá OSLH Uh. Hradiště ještě sérii jednodenních turnajů, do kterých by se kromě účastníků Okresní hokejové ligy mohly zapojit i další celky. „V průběhu sezony se mohou poskládat další mužstva, která budou mít třeba zájem o start v OHL od dalšího ročníku. Dostanou tak šanci poměřit si svoji výkonnost,“ hází Zápařka rukavici dalším zájemcům.