Aktuálně ztrácejí na strategické osmé místo, zaručující průnik do vyřazovacích bojů, pět bodů. Kouč Petr Sakrajda však zůstává optimistou, první polovinu soutěže totiž výrazně ovlivnila marodka a výkonnostní výkyvy jeho svěřenců. Když zdraví vydrží a hráči dají do hry srdce, je přesvědčený, že brány play off poprvé v historii odemknou.

Patnáct bodů po polovině soutěže asi nekopíruje předsezonní představy…

Určitě ne, ale třetinu sezony jsme odehráli ve čtrnácti lidech, což se na výsledcích muselo projevit. I tak mě ale některé ztráty stále budí ze spaní. Vždyť jsme úplně zbytečně několikrát inkasovali v samotném závěru, třeba doma s Přerovem nebo s Prostějovem. Ale spoustu velmi dobrých zápasů jsme odehráli i venku, jenže vlastními chybami se o naději na bodový zisk zbytečně připravili.

Kolik bodů vám tedy chybí?

Tři čtyři, možná i pět. A dýchali bychom Frýdku-Místku, který drží osmou příčku, na záda. Škoda. Ale ještě máme dostatek času sezonu dovést do úspěšného cíle.

Pětibodové manko nic neznamená, stačí dvakrát po sobě vyhrát a máte Frýdek pod sebou. Jenže vítězné šňůry se zatím týmu nedaří…

No právě. Kdybychom dokázali třikrát čtyřikrát po sobě vyhrát, kluci si zvednou sebevědomí, psychiku a víc si dovolí. Ale hlavně už si nesmíme dovolit ztrácet na domácím ledě, což platí dvojnásob proti soupeřům, kteří jsou v tabulce okolo nás Poruba, Nový Jičín, Frýdek-Místek. A samozřejmě chceme vítězit i kvůli fanouškům.

Jaký je aktuálně zdravotní stav týmu?

Až na Křemečka s Michalem Rapantem jsme už proti Karviné byli kompletní.

Jenže odvedený výkon fanoušky nepotěšil…

Určitě. Klukům chyběla bojovnost, nasazení, chuť, do hry nedali srdíčko. Třeba ve srovnání se zápasem proti Prostějovu byl jejich výkon jako den a noc.

Zápas nedohrál gólman Hynek Kůdela. Jaký je jeho aktuální zdravotní stav?

Hynek vyjel z brány a po střetu s útočníkem utrpěl tržnou ránu nad obočím, která si vyžádala šití v nemocnici. Všechno však spravilo pár stehů, ve středu bude připravený.

Co vás na dosavadním průběhu sezony nejvíc zklamalo?

Asi přístup hráčů v některých zápasech.

A největší překvapení?

Jednoduchá odpověď útočník Vojtěch Hrabec (21 let), který udělal obrovský výkonnostní skok. Vojtu jsem trénoval ještě v juniorech, kde moc nepřesvědčoval, ale teď je to jiné kafe. Hraje s chutí, bojovností, nasazením. Je obrovským přínosem. A ještě musím pochválit o dva roky mladšího Petra Horehledě, který těží ze své urostlé postavy a prosazuje se i střelecky.

Cílem týmu zůstává play off. Máte spočítáno, kolik bodů vám otevře jeho brány?

Na podobné prognózy si nepotrpím, zvlášť když ve druhé lize skutečně může každý porazit každého. Musíme se soustředit hlavně sami na sebe a vyhrávat, jak jen to bude možné. Když budeme v plné sestavě a kluci přistoupí k zápasu, jak mají, do play off se prokoušeme. Každopádně budeme bojovat až do konce.

První krůček můžete učinit už ve středu v Opavě. Ta ale zrovna není vaším oblíbeným soupeřem…

To máte pravdu. Ve dvou zápasech jsme od ní dostali devatenáct gólů, což je příšerná bilance. Jsem ale přesvědčený, že když kluci k zápasu přistoupí tak, jak mají, můžeme uspět. Musíme hrát poctivě zezadu, nikam se nehnat.

Udělali jste před utkáním nějaké změny?

Chtěli jsme dát mužstvu nový impulz, takže jsme prohodili jak složení útoků, tak obranných dvojic. Uvidíme, jak to bude fungovat.

Po zápase v Opavě máte o víkendu volno. Asi se hodí před náročným programem před Vánoci…

Určitě. Přemýšleli jsme, zda budeme trénovat i přes víkend, nakonec jsme se ale rozhodli, že dáme klukům volno, aby si chvilku odpočinuli a dobili baterky. Před Vánoci nás čeká v rychlém sledu šest utkání včetně veledůležitých duelů s Frýdkem-Místkem a Porubou, takže síly budou potřeba. Bude to hodně důležitá fáze sezony, doufám, že ji zvládneme a přiblížíme se osmé příčce.

PAVEL NAVRÁTIL, MICHAL SLADKÝ