Přesto se nebál prohlásit: „Jsem přesvědčený, že zápas byl ze strany rozhodčího úmyslně ovlivněný.“ Jeho svěřenci mohli ve středu prodloužit vítěznou sérii na tři utkání, jenže neudrželi nadějný dvoubrankový náskok a nakonec padli těsně 4:5.

Sakrajdovi ležely v žaludku především dva okamžiky, kvůli nimž Hradišťané přišli o nadějné vedení 3:1. „Rozhodčí Dědek nás nejprve po vymyšleném faulu, před kterým navíc hráč soupeře stál půl minuty v brankovišti, poslal do tří a soupeř při dvojnásobné přesilovce vstřelil kontaktní gól. No a třetí branka? To je úplně škoda mluvit. Náš gólman chytil puk, se kterým byl následně hráčem soupeře dotlačen do brány, sudí přesto uzná gól. To je do nebe volající. Cítím obrovskou křivdu, jsem zklamaný,“ nechal se slyšet frustrovaný kouč.

Těžko ho mohla utěšit slova prostějovského trenéra Petra Zachara, který uznal, že výhra jeho svěřenců byla hodně šťastná. „V první třetině bylo Hradiště lepší, hůř jsme bruslili a dostávali se pod tlak. Za stavu 3:2 jsme navíc měli štěstí, když domácí několikrát netrefili odkrytou bránu. Kdyby se jim povedlo odskočit na 4:2, těžko říct, jak by utkání dopadlo. Nám se nakonec povedlo zápas šťastně otočit,“ uvedl kouč Jestřábů.

Přestože domácí vytočil výkon rozhodčího do nejvyšších otáček, žádnou stížnost zřejmě podávat nebudou. „Uvažovali jsme, že bychom ho vetovali, zřejmě bychom si tím ale nijak nepomohli, bylo by to zbytečné,“ pokrčil rameny Petr Sakrajda.

Jeho mužstvo se musí ze smolné porážky rychle otřepat, už v sobotu přivítá na svém ledě Karvinou v čele s olympijským vítězem z Nagana Davidem Moravcem. „Jsou třetí, naposledy vysoko vyhráli ve Valašském Meziříčí, určitě budou ve velké pohodě. My jsme se však třeba v duelech s Havířovem či s Prostějovem přesvědčili, že můžeme hrát s každým. Jen musíme vydržet hrát zodpovědně zezadu celých šedesát minut a vyvarovat se zbytečných chyb,“ vyzývá své svěřence Sakrajda.