PSG ZLÍN – VÍTKOVICE 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Kouč Venera poslal do boje kompletní čtyři formace. Do branky se postavil navrátilec Jakub Sedláček.

Obě mužstva do zápasu vletěla s vervou. Úvodní přesilovou hru využil v 8. minutě po střele od modré čáry Martin Hamrlík 1:0. Zlínského obránce však o minutu později napodobil Jurečka, který v početní převaze střelou z mezikruží vyrovnal – 1:1. Ve 13. minutě po chybné rozehrávce brankáře Jakuba Sedláčka a následných zmatcích zlínských obránců doklepl za zlínského gólmana hostující útočník Vrána 1:2. „Nedostal zrovna ideální góly, ale v dalších dvou třetinách nás opět podržel, když pochytal spoustu nebezpečných střel,“ hodnotil hlavní kouč Zlína Zdeněk Venera výkon reprezentačního brankáře.

Ve druhé části se odehrávala bitva o každý centimetr ledu. Na obou týmech bylo znát nasazení a bojovnost. Berani zvýšili tempo, vypracovali si několik nadějných příležitostí, ovšem vítkovičtí obránci v čele se Štěpánkem byli pozorní. Až dvě minuty před koncem druhé třetiny se po precizní příhře Lešky prosadil obránce Linhart – 2:2. „Viděli jsme parádní zápas z obou stran. Kluci hráli v nasazení a bojovali. Nemůžeme být však spokojeni s taktickým výkonem a kázní některých jedinců. Navíc se nám v poslední době nedaří v produktivitě, s čímž jsme se potýkali i v dnešním zápase,“ poznamenal asistent hostujícího kouče Kamil Konečný.

Bleskový vstup do závěrečné části předvedli Berani. Důras vystihl nepřesnou rozehrávku hostů a společně s Rachůnkem se řítil na samotného Štěpánka. Druhý jmenovaný reprezentačního brankáře překonal potřetí – 3:2. „Diváci viděli velmi kvalitní zápas, kdy se skóre měnilo. Bylo jasné, kdo vstřelí třetí gól, vyhraje. Využili jsme jedné z mála chyb, které se vítkovičtí dopustili, dodal Venera.

Vítkovice se ze všech sil snažily vyrovnat. Dvě minuty před koncem zvýšila tlak početní výhoda, kterou vylepšili o hru bez brankáře. Atraktivní duel se narozdíl od posledních vzájemných utkání odehrával ve sportovním duchu bez záludností. Kauza Stehlík definitivně skončila podáním rukou slovenského obránce se zlínským kapitánem Balaštíkem.

Branky: 8. Hamrlík (Leška, Balaštík), 38. Linhart (Leška, Balaštík), 42. Rachůnek (Důras) – 9. Juračka (Burger, Hubáček), 13. Vrána. Rozhodčí: Kubeš, Mikula – Čech, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 4451. Muž zápasu: Linhart.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, F. Čech, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka, Rehák – Klimek, Burger, Hubáček – Treille, Štefanka, Krenželok – Ujčík, R. Hruška, Kvapil – Szturc, Vrána, Svačina – Roman. Trenéři: Hadamczik a Konečný.