Z důvodu nemoci hráčů Komety Brno odehrál juniorský tým trenéra Zdeňka Čecha pouze utkání se Šumperkem, ve kterém ale jednoznačně kraloval a zvítězil 7:0. „Od úvodních minut jsme byli lepší. I když výsledek je pro hosty docela krutý,“ řekl Čech. Nejlepším hráčem jeho výběru se stal Honejsek, jenž si v utkání stihl připsat dva góly a dvě asistence. Další duel čeká na juniorský tým až 5. ledna, kdy přivítá Třinec. Mladší hokejisté RI Okna se se svými soky také nemazlili a po výhře v Šumperku 7:3 rozleptali i Kometu Brno 5:1.

„V prvním duelu jsme si připsali povinné vítězství. Šumperk je totiž poslední a nemá tak kvalitní celek jako my,“ je přesvědčen zlínský trenér Jiří Šolc. „V utkání se nám navíc podařilo vsítit i dvě branky v oslabení,“ řekl spokojeně Šolc. Nejvíc si na domácích smlsnul Merta, jenž v zápase zaznamenal hattrick. „Hrál výborně,“ chválil Šolc.

O den později nastoupili Berani proti Kometě Brno, a znovu uspěli. „Rozhodla druhá třetina, kdy jsme proměnili dvě přesilovky a dostali se do vedení 3:1,“ popsal rozhodující moment zápasu Šolc. Mladý tým svými zákroky podržel i gólman Kašík, který nejprve nastoupil v pátek za juniory a o den později i za dorost. „Pokud se mu bude dařit i nadále, vyroste z něj nový Kuba Sedláček,“ liboval si Šolc. „Radost mám ale i z výkonu čtrnáctiletých hráčů,“ dodal kouč RI Okna. Po vánoční přestávce jeho tým čeká 5. ledna derby ve Vsetíně.

Sestavy Zlína

Junioři: Kašík, Hampl - Chocholáček, Horák, Matula, Musil, Řezníček, Šenkeřík, Zábojník, Valenta - Finsterle, Honejsek, Puna - Goiš, Okénka, Křemeček - Indyrch, Šoula, Vodný, Vodák, Herman, Klhůfek. Trenér: Čech.

Dorostenci: Kašík - Bednár, Janota, Malota., Macharáček, Hampl, Tomeček, Strojil, Zámorský, Valenta - Romig, Holík, Trnavský - Galuška, Hrazdíra, Kundera - Lašák, Doležálek, Merta - Kovařík, Chovanec, Míka, Káňa, Lichanec. Trenér: Šolc.