fotbalisté Strání o víkendu oslavili předčasné ovládnutí Divize E a s tím spojený postup do MSFL.
Situace ohledně fotbalových postupů a sestupů je už jasnější. Kde je rozhodnuto?

„Předběžně jsme se zástupci Trinity Bank a Samohýl Motor domluvení na odkupu jejich celého podílu ve zlínském hokeji. Aktuálně tuto transakci projednáváme na radě. K hlasování na zastupitelstvo by návrh odkupu měl přijít v zářijovém termínu, tedy se startem nové hokejové sezony,“ plánuje Jiří Korec, primátor města Zlín, které v klubu Berani Zlín již několik let má 49% podíl.

Pokud k prodeji dojde, bude mít město Zlín 79% podíl, zbylých 21 procent má zapsaný spolek Berani Zlín.

Fotbalisté Tečovic (ve žlutém) ve 23. kole doma remizovali s rezervou Holešova 0:0 a získaný bod jim stačil k tomu, aby naplno vypukly postupové oslavy domácích.
Tečovice zažívají snovou sezonu! Komu budou fandit ve finále LM? Podívejte se!

Hlavním důvodem prodeje podílu dvou významných spolumajitelů zlínského hokeje jsou údajně negativní reakce veřejnosti na adresu majitelů Trnity Bank a Samohýl Motor. „Během sezony dostávali na emaily a v sociálním prostoru řady negativních a také výhružných zpráv. Už dál nechtějí podobné situace zažívat a podstupovat, proto se rozhodli své podíly prodat. A popravdě v současné situaci nám nezbývalo, než jejich podíly sami odkoupit,“ upřesnil Korec, přičemž jeden patnáctiprocentní podíl ve zlínském klubu vyjde na tři čtvrtě milionu korun. „Protože se chceme k dosavadním partnerům zachovat férově, v návrhu je cena, za kterou v minulých letech své podíly kupovaly,“ potvrdil primátor, jenž aktuálně celou transakci komunikuje na radě a chystají se podklady ke schválení.

Jak složité bude členy rady přesvědčit?

Žádné velké nadšení mezi členy rady nezavládlo, stejně jako si všichni uvědomujeme, že vzhledem k situaci nám nic jiného nezbývá. Zároveň však tento krok může zvýšit pravděpodobnost prodeje majetkového podílu města. Stále totiž platí, že město Zlín by rádo svůj podíl, nebo jeho významnou část, prodalo serióznímu zájemci.

Legendární zlínský hokejový brankář Jiří Králík.
Brankář Králík má z titulu radost. Gólový pokus Dostála ale označil za klukovinu

Stále tedy platí nabídka na prodej zlínského hokeje?

Ano, tento stav trvá již několik let. Musí se ale jednat o zájemce, který si nejen koupí majetkový podíl v klubu, ale bude s ním mít konstruktivní záměry, bude chtít klub posunout dál a stejně jako my jej vrátit do extraligy s adekvátním finančním zabezpečením. Nový vlastník již s téměř osmdesáti procenty bude mít jasnou majoritu, bude moci klub řídit. Prodej klubu bude z tohoto pohledu nyní atraktivnější!

Jak by měl takový zájemce o koupi městského podílu v hokeji vypadat?

Musí být solventní a chtít do hokejového klubu investovat minimálně stejnou částku ročně, jakou město platí za reklamu. Stejně tak by měl být schopen řešit případné ztráty bez pomoci města. Měl by koupit nejlépe celý náš podíl, ale umím si i představit, že něco málo zůstane v držení města.

Podpora města by se prodejem snížila?

Ta by měla zůstat stejná, jako ji dál garantujeme i směrem do fotbalového Zlína. Je to forma reklamy města.

V jaké ekonomické kondici skončí uplynulý ročník hospodaření zlínského hokeje?

S uplynulým ročníkem nebyl po ekonomické stránce žádný problém. Podle všeho skončí se ztrátou okolo dvou milionů korun, která ale byla způsobena společnými investicemi města a klubu před sezonou do zkvalitnění zázemí - rekonstrukce restaurace, stejně jako šaten a další stavební úpravy na zimáku. Samotný průběh sezony, náklady spojené s provozem prvního týmu, byl stabilní, dokonce skončil v mírném plusu. Zásadní je, že situace v hospodaření klubu je zdravá a stabilní!

Fotbalisté Tečovic (ve žlutém) ve 23. kole doma remizovali s rezervou Holešova 0:0 a získaný bod jim stačil k tomu, aby naplno vypukly postupové oslavy domácích.
Šéf STK Travenec zemětřesení v soutěžích kraje nečeká. Kdo chce sestoupit sám?

Na ztrátě se podílí všichni spolumajitelé?

Ano, dle dohody a procentuálního podílu v klubu. Také končící spolumajitelé chtějí opustit klub s čistým štítem, přičemž i do budoucna garantují významnou podporu hokejovému klubu, budou se dále řadit mezi největší podporovatele. To je skvělá zpráva.

Jak jste spokojen s vedením klubu – s prací nového generálního manažera Jana Pravdy a lidí okolo?

Vedení fungovalo dobře, o práci managementu nemáme žádné pochybnosti. Navíc se generálnímu manažerovi Janu Pravdovi a lidem ve vedení klubu okolo něj podařila mimořádná věc v práci s mládeží – v rámci akademie. Tedy ročníků od deváté třídy až po juniory, kde nejen že máme všechny tyto věkové kategorie v nejvyšších soutěžích, díky čemu klub získal nejvyšší hodnocení akademie AAA, ale k tomu jejich rezervní celky budou hrát hned druhou nejvyšší soutěž. Tato situace je v optice českých klubů naprosto unikátní! Zlín vždy stavěl a bude dál stavět hlavně na odchovancích, toto je správná cesta!

Je reálný v nějaké formě návrat, spolupráce předchozího manažera Hamrly do zlínského hokeje?

Za mě je to uzavřená kapitola. Vedení hokeje funguje dobře, není potřeba něco měnit.