Malou republiku ovládla Jihlava, až za celkem ze Slovácka byly naděje z Litvínova, Olomouce nebo Mladé Boleslavi.

„To, čeho naši hráči ročníku 2011 dosáhli, je neuvěřitelné. Nedá se to popsat jinak než fantazie. Pro náš malý klub je to něco výjimečného,“ září hlavní trenér mladších žáků Uherského Hradiště Lukáš Kašný, který tým vedl společně s asistenty Petrem Štefkem a Jaroslavem Kaláčem.

Naděje Uherského Hradiště mají za sebou mimořádnou sezonu, skvělý rok.

„Po celou dobu nás udivovala jejich tréninková morálka. Právě v trénincích mnohdy sehráli a podali lepší výkony než v zápasech samotných,“ chválí svěřence Kašný.

„V soutěži samotné pak předváděli hru plnou nápadů, rychlosti, radosti a vzrušení. Celý tým hrál jako jeden hráč a každý bez rozdílu byl součástí naší malé hokejové skládačky a součástí úspěchů. Závěrečný turnaj byl jen třešničkou na dortu a odměnou jak pro ně, tak pro jejich fanoušky, rodiče, dědečky a babičky, co je svými hlasivkami, radou i povzbuzením, když se nedařilo, podporovali,“ pokračuje.

„Celoroční úsilí a jejich každodenní maximální přístup se jim vyplatil a účast na takovém turnaji a respekt soupeřů je jim odměnou,“ míní spokojený kouč.

Fotbalistky Slovácka (modré dresy) v I. kole nadstavbové části I. ligy žen prohrály s pražskou Slavií 0:3.
Fotbalistky Slovácka na úvod nadstavby podlehly Slavii, hrály i tři dorostenky

Mladí hokejisté Uherského Hradiště ročníku 2011 se po triumfu ve své skupině Žákovské ligy zúčastnili mistrovství republiky v Brně.

„V turnaji se střetla tuzemská špička, naši šesťáci byli po právu mezi nejlepšími šestnácti týmy, které byly nalosovány do čtyř skupin, ze kterých následně vzešel pavouk play-off,“ informuje Kašný.

Jeho svěřenci v základní skupině zdolali Třinec 4:3 a České Budějovice přestříleli 8:4, po porážce s Letňany šli hokejisté z Uherského Hradiště do vyřazovacích bojů z druhého místa.

V předkolě play-off si poradili s Piráty Chomutova a po výhře 4:2 se postavili suverénnímu Hradci Králové. Jasná porážka 0:6 je vyřadila z bojů o medaile.

Parta ze Slovácka ve skupině o páté místo ve vyrovnaných duelech podlehla dvěma pražským týmům a po prohrách se Slavií a Letňany skončila osmá.

Výsledky Uherského Hradiště na turnaji Malá republika v Brně
Základní skupina: Uherské Hradiště – Třinec 4:3 (Sušilová, Mareček, Gärtner, Lazarik), Uherské Hradiště – Letňany 2:6 (Jagoš, Kaláč), Uherské Hradiště - České Budějovice 8:4 (Sladký 3, Pospíšil, Mašlán, Pail, Štefka, Lazarik).
Pořadí ve skupině: 1. Letňany 6 bodů, 2. Uherské Hradiště 6 bodů, 3. České Budějovice 6 bodů, 4. Třinec 0 bodů.
Osmifinále: Uherské Hradiště – Chomutov 4:2 (Jagoš 3, Lazarik)
Čtvrtfinále: Uherské Hradiště - Hradec Králové 0:6
O umístění: Uherské Hradiště - Slavia Praha 2:4 (Lazarik, Štefka)
O 7. místo: Uherské Hradiště - Letňany 4:6 (Sladký 2, Sušilová, Mašlán)
Uherské Hradiště: Drexler, P. Lazarik - Kalač, Mašlán, Sušilová, V. Lazarik, Pospíšil - Gärtner, Sladký, Štefka, Mareček, Jagoš, Pail, Revay, Jurnik, Kubíček. Trenéři: Kašný, Štefka, vedoucí družstva: Jurníková.
Konečné pořadí: 1. Jihlava, 2. Sparta Praha, 3. Kometa Brno, 4. Hradec Králové, 5. Slavia Praha, 6. České Budějovice, 7. Letňany, 8. Uherské Hradiště.