„Zápas byl asi i kvůli rozhodčímu, který některé zákroky přehlížel a naopak na obou stranách zase pískal fauly, které asi nebyly, malinko ostřejší, nicméně jsme rádi, že i v této provizorní sestavě jsme dokázali uhrát všechny body. Kluky musím pochválit za to, že se nám daří poslední zápasy plnit většinu povinností, co si řekneme. Díky všem hráčům za bojovnost, i těm co se nedostali do sestavy za týmovost, divákům za velkou podporu, teď už se musíme připravit na středu,“ prohlásil trenér Uherského Ostrohu Ivan Klauda.

Hosté šli do derby bez několika opor, i proto v úvodu střetnutí vyčkávali, s čím na ně rival vyrukuje.

„Po tom, co jsme se ocitli ze začátku utkání pod drtivým tlakem, tak jsme ihned reagovali a sestavu nuceně upravili. Hru se nám pomalu v první třetině podařilo dostávat pod kontrolu, nicméně díky přesilovkám byl Brod stále lepší,“ uznal Klauda. „Naštěstí jsme první třetinu celkem ustáli a obdrželi pouze jednu branku, což nám dávalo naději,“ přidal hostující kouč.

Kapitán hokejistů Uherského Ostrohu David Rauš.
Rauš to proti Kroměříži parádně rozjel: hattrick i díky dvěma gólům v oslabení!

Klauda o první přestávce provedl výrazné změny v sestavě, obětoval dva hráče, což se později ukázalo jako klíčové. „Chtěli jsme, aby si sestava a projev hry lépe sedl,“ vysvětlil Klauda.

Narychlo sestavený třetí útok nakonec splnil všechno, co se po něm chtělo. Navíc ve 28. minutě přidal Markem Raušem vydřenou vyrovnávající branku, která favorita vrátila na pozitivní vlnu. „Tím se naše hra začala zlepšovat. Broďani se dostávali do hry pouze v přesilovkách, ve kterých byli naštěstí nuloví,“ oddechl si Klauda.

Obrat Uherského Ostrohu završili Galuška s kapitánem Davidem Raušem.

Kroměříž doma přestřílela Brumov

V Krajské lize mužů se daří i čtvrté Kroměříži. Parta kouče Karla Bečky ovládla šestý domácí duel za sebou, proti Brumovu to ale neměla vůbec jednoduché. Hanáci sobotní duel rozhodli třemi brankami v první třetině. Hosté utkání dokázali zdramatizovat, na obrat ovšem neměli. Domácí tým po divoké výhře 7:5 zaslouží pochvalu za bojovnost, za poctivý a kolektivní výkon. Ani Brumovští ale herně nepropadli.

„Naši hráči plnili všechny pokyny, předvedli dobrý vyrovnaný výkon, ale na soupeře nám štěstí nepřálo,“ uvedl hostující trenér Jaroslav Vaněk starší.

V souboji krajských rivalů zářil hlavně Jan Matějka. Zkušený útočník zaznamenal proti Brumovu úctyhodných šest bodů. Raritou je ale i pět bodů beka Karla Holíka. O góly se postarala elitní lajna.

Hradišťští páťáci ovládli Mini Winter Cup, teď je čeká velké finále v Praze.
Hradišťští páťáci ovládli Mini Winter Cup, teď je čeká velké finále

Povedený debut mezi muži prožil junior David Lavička. Šikovný mladík si připsal gól i asistenci. V sestavě Kroměříže při výhře nad Brumovem bylo hned juniorů!

Hanáci v příštím zápase vyzvou druhý Uherský Ostroh. Utkání se hraje mimořádně ve středu 26. ledna od osmnácti hodin.

Uherské Hradiště nestačilo na vedoucí Hodonín

Bodově naprázdno o víkendu vyšli hokejisté Uherského Hradiště. Svěřenci trenéra Lukáše Kašného neuspěli doma proti Hodonínu, vedoucímu týmu podlehli 4:6 a v tabulce zůstávají sedmí.

Favorit měl v sobotu skvělý start do utkání, když už po 135 vteřinách po trefách Crlíka a Charváta vedl o dvě branky. Do kabin nakonec odcházeli Drtiči s vedením 4:1. Prostřední část ale patřila domácím, kteří brankami Krátkého a Nohála výsledek srovnali na 4:4. Závěr už ale zase vyšel favorizovaným hostům. Rušný duel rozhodly trefy Dufka a Peše.

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 20. kolo -
HC SPARTAK Uherský Brod - HOKEJ Uherský Ostroh 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Vaculín (Kubiš) - 28. M. Rauš (Rusňák), 39. Galuška (Pa. Flora, Stránský), 60. D. Rauš (Stránský, Galuška). Rozhodčí: Pavel - Maša, Tichý. Vyloučení: 7:9, navíc Tomek (Uherský Brod) 10 minut OT. Využití: 1:1.
Uherský Brod: Stojar (Švestka) - Uhříček, Budil, Buráň, Tomek, Kubiš - Bařinka, Mikulec, Stiksa, Šiller, Macharáček, Václavek, Kotek, Vaculín, Kočica.
Uherský Ostroh: Šurý (Peprník) - Andrýsek, R. Kučera, Vaněk, D. Rauš - Fuga, M. Rauš, Pa. Flora, Klauda, Zalubil, Stránský, M. Kučera, Juračka, Pe. Flora, Galuška, Rusňák.

HC Uherské Hradiště - SHKM Hodonín 4:6 (1:4, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Pavlůsek T. (Pavlůsek D.), 22. Krátký (Lišaník), 25. Nohál (Červenka, Kršjak), 28. Nohál (Červenka) – 2. Crlík (Jajcay), 3. Charvát (Dufek M.), 17. Jajcay (Směřička), 19. Tomi (Charvát, Polesný), 41. Dufek A. (Vaškovič, Peš), 50. Peš (Dufek A.). Rozhodčí: Goňa T. – Halás, Goňa L. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:1. Střely: 25:51. Diváci: 100.
Uherské Hradiště: Kašpárek (Jakubčík) – Řezníček, Lišaník, Beneš, Kojecký – Pavlůsek T., Kršjak, Červenka (C), Pavlůsek D., Petřík, Krátký, Nohál, Větříšek, Jurča, Forman, Němec. Trenér: Lukáš Kašný.

HK Kroměříž - HC Brumov-Bylnice 7:5 (3:0, 2:3, 2:2)
Branky: R. Šťastný 2, Světlík 2, Matějka, K. Holík, Lavička - Jakub Vaněk 2, Krpoun Častulík Tulpa. Diváci: 92.
HK Kroměříž: Fajgl (Strašák) - K. Holík, R. Šťastný, Nesrsta, Andrýsek, J. Jergl, Vávra - Štěrba - Lavička, Matějka, Světlík - O. Dufek, Hradil, Jan Morev - Zavřel, Jelínek, F. Laciga - Knápek.
Brumov-Bylnice: Žižka - Vaněk, M. Lysák, T. Lysák, Krůžela, Častulík - Giatsintov, L. Lysák, Shadskii, Novosad, Tulpa, Krpoun, Raevskii.