„Zápas jsme sice prohráli, ale klukům nejde moc toho vytknout. Všichni makali a bylo vidět, že chceme vyhrát. Technice gratuluji, letos poskládala velice silný tým," uvedl na klubovém webu trenér hokejistů Uherského Ostrohu Ivan Klauda.

Zápas v Brně se zlomil ve druhé třetině, kdy šli hosté za stavu 1:1 od začátku do oslabení a přesilovku Technika využila. „V prvních osmi minutách jsme mohli dát tři branky, ale nestalo se. Tentokrát se nám střelecky moc nedařilo a zahazovali jsme i vyložené šance. Naopak Technika hlavně ve druhé třetině měla možná i štěstí na branky a odskočila na 5:1,“ uvedl Klauda.

„Sice jsme prohráli, ale náš výkon a zodpovědnost ve hře se zvedá. Teď nás čekají relativně lehčí soupeři, pokud budeme hrát stejně jako s Brodem a na Technice, tak věřím, že do Vánoc už neprohrajeme,“ věří kouč Ostrohu.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ PŘESTŘÍLELO BŘECLAV

Uherské Hradiště zvládlo divokou přestřelku v Břeclavi, kde brankami Tischera a Tomáše Pavlůska v závěru otočilo výsledek a nakonec slavilo výhru 8:7.

„Celé utkání bylo jako na houpačce, kdy se skóre přelévalo jako voda. Závěr utkání pak byl už jako z říše hokejových snů. Musím tým pochválit, že enormním úsilím v závěru zápas překlopili v náš prospěch. Nakonec dvanáct vteřin před koncem jsme si zajistili tři body v Břeclavi, která doma moc bodů nepouští,“ říká trenér Uherského Hradiště Lukáš Kašný.

„Nyní bude důležité potvrdil vzestup týmu v domácím utkání proti SHKM Hodonín B, který se hraje v sobotu. Pak už by naše postavení v tabulce mohlo být z lepšího postavení, než ze dna tabulky,“ věří Kašný.

Hostům v Břeclavi nevycházely začátky třetin, kdy byli zbytečně nervózní a inkasovali laciné branky. „Měli jsme velký počet vyloučených. Naštěstí domácí využili pouze jednu přesilovku pět na tři. V závěru Robin Tischer využil tentokrát naši přesilovou hru a vyrovnal stav na 7:7. Čtvrt minuty před koncem našel Robin Tischer na útočné modré čáře Tomáše Pavlůska, který udržel nervy na uzdě a bravurně střelou pod víko zápas zpečetil na konečných 7:8. Opět nás podržel výborně chytající Michal Hendrych, hlavně svými zákroky při vyložených šancích domácích,“ okomentoval rušný duel manažer Uherského Hradiště Rudolf Holásek.

UHERSKÝ BROD ZTRATIL BODY S POSLEDNÍM

Uherský Brod doma nezvládl přestřelku s Boskovicemi, poslednímu týmu tabulky nečekaně podlehl 5:6 po samostatných nájezdech. Rozhodující gól vstřelil Aleš Pelikán.

| Video: Youtube

Brodu nestačilo ani rychlé vedení 2:0. Domácí nakonec byli rádi, že útočník Václavek v 59. minutě svým druhým gólem v zápase poslal utkání alespoň do prodloužení.

Trenér Jaroslav Balaštík mužstvo po zisku bodu samozřejmě nechválil. „Podali jsme ostudný výkon, za který bychom se rádi omluvili fanouškům, co na utkání přišli. Takto se prezentovat rozhodně nechceme. Snad to bude v dalších zápasech daleko lepší,“ prohlásil.

BRUMOV SI PORADIL S HODONÍNEM B

V Krajské lize se trápí béčko Hodonína, které prohrálo šesté utkání v řadě. Tentokrát byli nad jeho síly hráči Brumova - Bylnice. Začátek zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, že přítomní diváci nakonec uvidí v utkání dvanáct branek, z toho devět do sítě zeleno-černých. Kubovi svěřenci celé utkání tahali za kratší konec a zejména kvůli nepovedené druhé třetině, kterou prohráli 1:5, si z Brumova odváží vysokou porážku 3:9.

„První třetinu jsme hráli docela dobře. Druhá třetina byla z naší strany katastrofální, celé se to sesypalo a jsme rádi, že jsme nedostali desítku. Každý zápas to samé,“ hořekuje hodonínský kouč Michal Kuba.

Naopak v Brumově si vychutnávali další důležitý triumf. „Zapas s týmem, který se nachází pod námi v tabulce, jsme zvládli na výbornou. První třetinu jsem zbytečně lítali a neuklidnili hru. Poté se hra uklidnila a po zbytek zápasu jsme měli herní převahu. Devět gólů je velice dobrá odměna za předvedený výkon. Teď nás čeká silná Kroměříž, na kterou se musíme dobre připravit, jak po fyzické tak taktické stránce," uvedl brumovský kapitán Jakub Vaněk.

KROMĚŘÍŽ JAKO PRVNÍ VYHRÁLA V BLANSKU

Hokejisté Kroměříže odcestovali do Blanska s respektem, neboť domácí Dynamiters na svém stadionu ještě letos neprohráli, a tak se dal očekávat tuhý boj s těžkým soupeřem.

V úvodním dějství bylo Blansko nebezpečnějším týmem a několikrát musel zasahovat brankář Fajgl. Blansko šlo do vedení v 7. minutě, kdy přesilovku zužitkoval Němec. Hanáci přispěchají s velmi rychlou odpovědí. Hned po buly dostal kotouč do jízdy Podešva a srovnal na 1:1.

Za další dvě minuty přichází přesilová hra opět pro domácí, ale v ní nakonec udeřili Hanáci. Ve vlastním oslabení ujel kapitán Hubík a s přehledem zakončil pod horní tyč. V závěru třetiny Blansko odpálilo svůj dynamit a následovala série gólových šancí. Nejprve domácím nebyl uznán gól po hře vysokou holí, posléze trefil jejich hráč tyč a na třetí pokus se už hokejisté Dynamiters prosadili po pěkné souhře v útočném pásmu.

Ve druhé třetině pokračovaly tresty od rozhodčího, a tak si diváci hru pět na pět příliš neužijí. Třetí gól Kroměříže vstřelil v přesilové hře Světlík, jenž tečoval střelu obránce Zemana od modré čáry. Blansko v další početní výhodě vyrovnalo na 3:3. Vedení na hostující stranu mohl na konci prostřední části vrátit Jergl, jenže v jasné šanci neuspěl.

Ve třetí třetině se hraje vyrovnaný hokej bez větších šancí. Ve 47. minutě ovšem korunuje svůj dobrý výkon v utkání kroměřížský Patrik Zeman. Nenápadnou střelou z otočky překvapivě zaskočil domácího gólmana. Blanenští se v závěru snažili urvat alespoň bod. Pomoct jim k tomu mohlo vyhození Jergla, který šel dvě minuty před koncem za katr za zdržování hry. Domácí ihned odvolali brankáře, dlouhá power play ale vyrovnání nepřinesla.

Hanáci si tak díky důležité výhře upevnili třetí pozici v Krajské lize mužů.

Krajská liga jižní Moravy a Zlína, 12. kolo -
TECHNIKA HOCKEY BRNO - HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Jurča (Kaukič, Svatuška), 21. Dufek (Kaukič), 30. Tomaník (Dufek, Kaukič), 32. Štrauch (Kaukič), 34. Račický (Sedláček, Karpíšek), 45. Račický (TS) – 20. Stránský (Galuška, Vaněk), 59. Stránský (Rauš). Rozhodčí: Volf – Holub, Matula. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50.
Technika Brno: Alexa (Skoupý) — Kubica, Sedláček, Dufek, Věžník, Fojt, Rosendorf, Strýček — Hledík, Kaukič, Benýšek, Hroudný, Karpíšek, Jurča, Štrauch, Svatuška, Tomaník, Račický.
Uherský Ostroh: Dolíška (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Kučera, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora.

HC SPARTAK UHERSKÝ BROD - HC BOSKOVICE 5:6 (2:1, 1:2, 2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Bujáček (Bařinka), 9. Budil (Řehoř, Šiller), 33. Řehoř (Stiksa), 54. Václavek (Budil, Šiller), 59. Václavek (Šiller, Řehoř) - 18. Bednář (Bílý, Orsech), 29. Bílý (šebek), 31. Klimeš (Píchal, Novosad), 43. Václavík (Pokorný), 59. šebek, 65. Pelikán. Rozhodčí: Šiška - Goňa, Hendrych. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0.
Uherský Brod: Šarman (Popelka) - Řehoř, Kadlčík, Uhříček, Tomek, Vaněk, Budil - Bujáček, Václavek, Vaculík, Bařinka, Macharáček, Stiksa, Vaculín, Šiller, Kotek, Fajkus.
Boskovice: Kaplan (Külzer) - Brokeš, Pokorný, Bílý, Klimeš, Orsech - Novosad, šebek, Bednář, Novotný, Pelikán, Píchal, Mikeš, Václavík, Štefanik.

HC LVI BŘECLAV – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ 7:8 (2:4, 3:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Papp (Dora), 8. Garčic (Papp), 22. Čápek (Papp, Garčic), 22. Papp (Dora), 36. Sedláček (Vyskoč), 42. Gabriška (Zapletal), 44. Vaněk (Gabriška, Rutkovský) – 7. Forman (Lašák), 10. Tischer (Bumbál), 16. Forman (Mrázek), 17. Bumbál (Witoš, Tischer), 26. Beneš, 29. Mrázek, 59. Tischer, 60. Pavlůsek (Tischer, Kobylík). Rozhodčí: Schenel — Bačák, Olšar. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 112
Břeclav: J. Michálek (K. Dymshakov) — P. Rutkovský, M. Vyskoč, M. Dora, M. Göndör, D. Vaněk, J. Zapletal — R. Průdek, M. Gabriška, V. Svoboda, R. Zháňal, R. Juránek, M. Jurica, T. Sedláček, B. Čápek, R. Garčic, M. Papp.
Uherské Hradiště: M. Hendrych (P. Jakubčík) — M. Škubal, T. Beneš, Z. Fridrich, R. Tischer, M. Lašák, M. Skřivánek, R. Kobylík, J. Mrázek, O. Mišťúrik — D. Pavlůsek, J. Forman, P. Bumbál, T. Pavlůsek, F. Nohál, P. Kršjak, J. Vogl, A. Witoš.

HC BRUMOV-BYLNICE - SHKM BANÍK HODONÍN B 9:3 (1:1, 5:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Častulík (Lysák M., Krůžela), 23. Novosad (Tulpa), 27. Macháč (Nesrsta, Lysák L.), 30. Macháč (Lysák L., Nesrsta), 37. Macháč (Lysák L.), 38. Sopek (Krůžela, Strnka), 41. Vaněk (Lysák L.), 57. Lysák L. (Lysák M., Vaněk), 58. Častulík (Lysák L., Strnka) - 16. Rákoczy (Charvát K., Tomi), 26. Huňady (Sedlák, Běloch), 44. Kytlica (Charvát K., Rákoczy). Rozhodčí: Procházka - Flegr, Hanča. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely: 28:23. Diváci: 61. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2, 7:3, 9:3.
Brumov: Žižka (Čada) - Strnka, Lysák M., Vaněk, Lysák T., Krůžela - Častulík, Tulpa, Sopek, Lysák L., Novosad, Macháč, Tulpa, Nesrsta. Trenér: Jozef Zavadil.
Hodonín: Zollpriester (41. Luner) - Šupa, Zlámal, Crlík, Rýpar, Rákoczy, Kytlica - Matuškovič, Tomi, Sedlák, Huňady, Jajcay, Bauer, Běloch, Charvát K. Trenér: Michal Kuba.

DYNAMITERS BLANSKO HK – HK KROMĚŘÍŽ 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Němec (Král, Sedláček), 19. Šmahel (Král, Němec), 33. Šmahel (Král, Jílek) – 8. Podešva (Zavřel, Hradil), 15. Hubík (Jan Morev), 28. Světlík (Zeman, Lavička), 47. Zeman (Světlík, F. Laciga). Rozhodčí: Karpíšek - Babulík, Tichý. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.
Kroměříž: Fajgl – J. Jergl, Vávra, K. Holík, Zeman, Augustín, Nesrsta – Hubík, F. Laciga, Světlík – Zavřel, Hradil, Podešva – Lavička, Jelínek, Jan Morev