„S kluky jsme se snažili, ale nevyšlo to. I tak jim děkuji za sezonu, odehráli jsme to se ctí,“ míní Witoš.

Celek ze Slovácka, který šel do play-off až z osmé pozice, neměl ve čtvrtfinále proti favorizovanému Prostějovu nárok.

Po porážkách 3:14 a 2:9 prohrál s vítězem základní části 0:2 na zápasy. Hráči v pátek večer naposledy zamávali věrným fanouškům, rozloučili se s nimi.

Na víc letos Uherské Hradiště nemělo. „Bylo to hodně těžké. Bylo nás málo. Kluci jsou nemocní, zranění, odjetí. Navíc Prostějov má velkou kvalitu. Byl jsem v Hodoníně na tréninku s muži, tam jsou taky fofry. Teď to bylo podobné.

Jde poznat, že kluci z Prostějova předtím někde hráli,“ uvedl Witoš.

Zkušení Hanáci snaživého protivníka drsně vyškolili, ve dvou zápasech mu nasázeli třiadvacet branek, což není ani v krajské lize běžné.

„Domácí zápas byl o dost lepší než ten v Prostějově, kde to od nás bylo strašné. Nikoho jsme si nedrželi, ve hře měli mezery. Nešlo to,“ přiznává.

Hokejisté Uherského Hradiště (červené dresy) ve druhém zápase čtvrtfinále play-off podlehli Prostějovu 2:9 a sezona pro ně skončila.
3:14 a 2:9. Hokejisté Uherského Hradiště po lekci od Prostějova mají po sezoně

Hokejisté Uherského Hradiště i v domácí odvetě zbytečně faulovali, nechali se vylučovat. Ve čtyřech neměli absolutně žádný nárok. V početní nevýhodě trpěli, schytávali těžké direkty.

„Oslabení bylo fakt hodně,“ souhlasí. „Nějaké fauly tam byly, další věci byly sporné, ale sudí nepískali zase tak strašně,“ zastává se arbitrů.

Na Slovácku brali vyřazení s nadhledem. Tým si prošel složitým obdobím, neměl žádné velké cíle. Po příchodu nového trenéra Uherka se ale zvedl a začal sbírat body, což mu přineslo odměnu v podobě účasti ve čtvrtfinále, což byl hlavní cíl. Pod sebe dostal Brumov, nebyl poslední.

„Hlavně, že jsme to vůbec poskládali. Chvíli to vypadalo, že se tým nedá vůbec dohromady,“ připomíná šikovný junior.

Sezonu i přes brzký konec hodnotí pozitivně. „Začalo se víc makat. Kdyby kluci ještě víc chodili, bylo by to ještě lepší,“ ví dobře.

Witoš patřil mezi nejmladší borce v mančaftu, přesto byl suverénně nejproduktivnějším hráčem týmu. V základní části si připsal 14 branek a 12 asistencí, lepší ročník předtím neměl.

„S čísly jsem spokojený. Bylo to o dost lepší než minulý rok, kdy jsem hrál mezi muži poprvé,“ říká. „Když neberu žáčky, od dorostu je to má nejlepší sezona,“ přidává.

Zdroj: Libor Kopl

Devatenáctiletý útočník nejčastěji nastupoval v první formaci s Korandou a Bezděkem. I když je spíše centrem, sezonu dokončil na křídle. „Chvíli jsme se střídali, ale nakonec jsem uvolnil Pepovi (Koranda – pozn. red.) místo,“ usmívá se.

Rodák z Ořechova, který studuje střední školu Mesit v Uherském Hradišti, letos vypomáhá i juniorce Hodonína. V Baníku si zatrénoval i s druholigovými muži.

Vyšší soutěž by talentovaného mladíka, který prošel mládeží Uherského Ostrohu, v budoucnu lákala.

„Chtěl bych jít výš, ale minimálně rok chci ještě kvůli škole zůstat v Hradišti. Nikam dál se mi dojíždět nechce. Ale pokud budu mít kvality na druhou ligu, rád bych ji zkusil,“ přiznává na závěr.