„Byl to náš nejhorší zápas ve vyřazovacích bojích. Věřím však, že setřepeme únavu po semifinále a ve druhém utkání uděláme všechno pro vítězství,“ nechal se slyšet ostrožský kouč Roman Němčický.

BRUMOV-BYLNICE – UHERSKÝ OSTROH 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Už před zápasem prý bylo patrné, že Ostrožané příliš kousat nebudou.

„Viděl jsem na klucích, že nejsou ve své kůži. V kabině bylo nezvyklé ticho, bojovná atmosféra nikde. Asi se na nás podepsala únava z dlouhé semifinálové série, při které jsme se hodně vyždímali. Někteří kluci taky nastoupili nemocní nebo se zraněními,“ přemítal Němčický nad důvody porážky.

Ta se zrodila mezi 7. a 12. minutou, kdy domácí hned třikrát rozvlnili síť za bezmocným Valúchem. Dvakrát se prosadila největší hvězda domácího výběru Petr Mokrejš, třetí gól přidal obránce Luža.

„Takový začátek jsem si nepředstavoval ani ve snu,“ usmíval se trenér Brumova Josef Zavadil. Na druhé straně vládly zcela opačné pocity.

„Jsme osli. Říkali jsme si v kabině, že právě Mokrejše a spol. musíme pohlídat a oni nám stejně dají všechny góly,“ zlobil se zkušený útočník Martin Barák.

Studená sprcha Ostrožany ale přece jen probrala a od druhé třetiny začali hrát s Brumovem vyrovnanou partii.

„Vytvořili jsme si i řadu šancí, jenže jsme je nedokázali proměnit,“ posteskl si ostrožský trenér. Na výborně chytajícím Tučkovi postupně ztroskotali Barák, Schuster, Ťok a hned dvakrát Gabriška. Místo nich ale zvedla ruce nad hlavu domácí Gergela, který pět minut před koncem zpečetil výsledek.

„Kdybychom vstřelili kontaktní gól, dalo se se zápasem ještě něco dělat. Ale zatímco my jsme, bohužel, byli bezzubí, soupeř své šance uměl proměnit, a proto vyhrál naprosto zaslouženě,“ dodal Němčický.

Před druhým utkáním série, které ve čtvrtek od 17.50 hodin opět hostí brumovský zimní stadion, se ostrožané musí vypořádat s řadou problémů. K dlouhodobě zraněným či nemocným hráčům totiž přibyli další.

„Ťok nedohrál kvůli potížím s kolenem a ramenem a do konce sezony je mimo. Problémy trápí také Zalubila s Barákem,“ vypočítává ostrožský trenér, který ale věří, že se jeho svěřenci „kousnou“ a ve čtvrtek budou na ledě, kde nebude chybět hodonínský host Průdek. Doufá také, že by se do sestavy mohli vrátit Kartusek s Vaňkem.

„Musíme si pohlídat začátek. Když otupíme úvodní nápor domácích, máme šanci. Že se s nimi dá hrát jsme se už předsvědčili, takže doufám, že série se k nám bude stěhovat za stavu 1:1 na zápasy,“ pousmál se Roman Němčický.

Branky: 7. a 10. Mokrejš, 12. Luža, 55. Gergela. Rozhodčí: Dobeš – Mana, Škrobák. Vyloučení: 7:5, využití 1:0. Střely na branku: 24:18.

Uh. Ostroh: Valúch (Bříštěla) – Frolek, Šudoma, Horsák, Nevídal, Klauda, Rozhon – Gabriška, Barák, Schuster – Kundera, Zalubil, Karpíšek – Uherek, Ťok, Tóth. Trenér: R. Němčický. Stav série: 1:0.