V Uherském Hradišti, které dohrává soutěž s řadou juniorů, Prostějov po celý zápas tahal za delší konec. Řádil především třetí útok a jeho hvězdy Jakub Čuřík s Michalem Černým, kteří se postarali o čtyři branky, jež si rozdělili rovným dílem. Čuřík navíc přidal dvě asistence a díky tomu přeskočil v klubové statistice Martina Stejskala a stal se nejproduktivnějším Jestřábem v základní části, když v sedmatřiceti zápasech nasbíral celkem devětatřicet bodů. Černý se dotáhl na druhé místo, které si se Stejskalem děli se sedmatřiceti body.

A byl to právě velezkušený „Benzin“, kdo otevřel skóre utkání 44. kola. Stalo se tak v 9. minutě po Čuříkově nahrávce. O pět minut později se své druhé branky v sezoně dočkal nestárnoucí Petr Doseděl, když využil přesilovku. V 16. minutě zvyšoval Černý už na 3:0 a vypadalo to na kanonádu hostů.

Tu lehce zmírnil brankou ve 20. minutě domácí Horehleď, ale na konci druhé a začátku třetí třetiny Prostějov definitivně rozhodl dvěma brankami Čuříka.

Hanáci na Slovácku oslavili své pětadvacáté vítězství, díky třem bodům navíc poskočily na druhé místo v pořadí úspěšnosti na hřištích soupeřů. Lepší než Jestřábi byla venku pouze Karviná. Základní část díky poslední výhře nad Porubou ovládl Havířov.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Horehleď (Křemeček) – 9. Černý (Čuřík), 14. Doseděl (Stejskal, Duba), 16. Černý (Čuřík, Šebek), 39. Čuřík, 43. Čuřík (Černý, Šebek). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1.

Uherské Hradiště: Kůdela – Šťastný, Jedlička, Matula, Sadil, Sladký, Rozhon, Kříž, Horehleď, Hrabec, Červenka, Ondra, Rapant, Křemeček, Merta, Sedlář. Trenér: Petr Sakrajda.

Prostějov: Sedlář – Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Finkes, Tomiga – Stejskal, Duba, Smejkal – Ševčík, Šebek, Mikšovský – Černý, Čuřík, Meidl – Stráněl, Berčák. Trenér: Petr Zachar.

Další zápasy 44. kola: Valašské Meziříčí – Karviná 3:2 pp (0:0, 2:0, 0:2 – 1:0), Poruba – Havířov 2:4 (0:1, 1:2, 1:1), Frýdek-Místek – Nový Jičín 1:3 (1:1, 0:0, 0:2), Přerov – Opava 7:6 sn (2:2, 2:1, 2:3 – 0:0).

11. Poruba 40 6 3 2 29 97:141 26

Čtvrtfinálové dvojice: Havířov – Frýdek-Místek, Karviná – Valašské Meziříčí, Přerov – Opava, Prostějov –Vsetín.