Hráči Reflexu Uherské Hradiště se pokusí navázat na medailové úspěchy z minulých let, Broďané naopak po loňské účasti v play off budou bojovat pouze o záchranu.

Hradišťané půjdou do vyřazovacích bojů coby vítězové skupiny východ a ve čtvrtfinále narazí na čtvrtý tým ze západu – Hradec Králové. „Papírově bychom přes ně měli přejít, ale je to hodně ošidné. Se soupeři ze západu jsme letos nehráli, takže porovnávat sílu jednotlivých mužstev je těžké,“ upozorňuje Miroslav Rýpal, prezident klubu a vedoucí mužstva v jedné osobě.

I přes opatrnost však nemůže být cíl Reflexu jiný než postup do semifinále. „Tím bychom si zajistili minimálně bronz, my však tajně myslíme ještě o kousíček dál,“ naznačil Rýpal, že by si jeho tým rád zahrál finále. „V posledních zápasech jsme naznačili solidní formu, play off je však jiná soutěž. Musíme pořádně potrénovat a hlavně nic nepodcenit,“ dodává hrající trenér Hradišťanů Aleš Pšurný. První zápas čtvrtfinále čeká Reflex v sobotu v Hradci Králové, odveta se hraje o den později ve 14 hodin v Uh. Hradišti. V případě rovnosti bodového zisku se bude prodlužovat (náhlá smrt).

In–line hokejistům IHC Uherský Brod proklouzl postup do play off mezi prsty až v posledním zápase, takže je čeká pouze boj záchranu. „O to bude závěr sezony těžší,“ přiznává hrající trenér Jan Heča. V prvním kole play out jeho svěřence čeká Rakovník, oba duely se budou hrát v sobotu v Uh. Brodě (začátky ve 12 a 15.30 hodin). „Proti nováčkovi soutěže bychom měli být favoritem, ale musíme to potvrdit i na hřišti,“ ví moc dobře Heča. Poražený celek však ještě bude mít šanci zachránit se, v souboji o setrvání v extralize si to rozdá s horším z dvojice Pardubice – Šternberk.