Pro všechny týmy – vedle domácích a Hradišťanů se na Hané představily ještě Znojmo a Břeclav – začal turnaj brzy ráno netradiční vložkou – v nedaleké sportovní hale si vyzkoušeli basketbal.

„V této sportovní disciplíně se kluci zahřívali a obsadili třetí příčku. Evidentně to pro ně ale byla dobrá rozcvička a na ledě se pak předvedli ve výborném světle,“ pousmál se vedoucí mužstva Jaroslav Pelikán.

V úvodním utkání proti Břeclavi byli produktivnější než soupeř a vytvořili si pětibrankový náskok. Pak se ale díky sérii přesilovek dostali Břeclavští zpět do hry a snížili na konečných 5:3.

Velkou zkouškou byl druhý zápas s domácími Jestřáby z Prostějova. „Prohrávali jsme už 1:3, kluci ale zabojovali a v power-play nakonec vyrovnali na 3:3,“ popsal drama trenér Číhal.

Nervydrásající bitvu nabídl i závěrečný duel se Znojmem. Hradišťanům stačila k prvenství i remíza, na to se ale nechtěli spoléhat. Na orly vlétli jako velká voda a brzy vedli 3:0. Soupeř se ale nezvdal a dokázal vývoj otočit na 4:3. I tentokrát se ale ukázala vnitřní síla hradišťského mužstva, které to nezabalilo a po výhře 5:4 slavilo zisk zlatých medailí.

Výsledky: Uh. Hradiště – Břeclav 5:3, Znojmo – Prostějov 5:5, Znojmo – Břeclav 6:6, Prostějov – Uh. Hradiště 3:3, Prostějov – Břeclav 5:5, Uh. Hradiště – Znojmo 5:4.

Konečné pořadí: 1. Uh. Hradiště 5 bodů, 2. Prostějov 3, 3. Znojmo 2, 4. Břeclav 2.

HC Uh. Hradiště: Varmuža – Stýblo, J. Pelikán, T. Číhal, Horký – Korvas, P. Vaněk, Tureček, M. Sladký, Lačňák, Pospíšil, Dvořák, Sedlář, L. Vaněk. Trenér: J. Číhal.  (ham)