„Přesto jsme si řekli, že se se sezonou chceme rozloučit důstojně, že rozhodně nechceme v posledním zápase prohrát,“ nechal se slyšet Petr Sakrajda.
V první třetině to tak ale příliš nevypadalo a hosté vedli. Po změně stran ale nastal obrat a domácí třemi góly strhli vedení na svou stranu. Hosté, kteří už byli jistým sestupujícím, se ale nevzdali a na začátku třetí části se opět dostali na koně. Poslední slovo si ale vzal domácí obránce Šudoma, který bombou od modré stanovil konečný výsledek.

Přestože junioři splnili svůj základní cíl a uchovali si prvoligovou příslušnost i pro další sezonu, trenér Sakrajda příliš spokojeností nezářil. „Pořád mě mrzí, že jsme nehráli v první osmičce. Tým na to totiž měl,“ vysvětlil své rozpoložení. Hradišťané se dlouho drželi na 4. místě tabulky, pak však přišla krize a pád na 9. příčku. „Potom se navíc zranil brankář Oharek a rázem jsme museli řešit sestupové starosti,“ vzpomíná na těžké chvíle zkušený trenér. Mužstvo ale ukázalo charakter a i v oslabeném složení se zachránilo. „Nakonec musíme být spokojení. Jak se říká – konec dobrý, všechno dobré,“ uzavřel Sakrajda.

Výsledek: UHERSKÉ HRADIŠTĚ – PELHŘIMOV 4:4 (0:1, 3:1, 1:2). Branky a nahrávky domácích: Němec, Hrabec, Kundera, Šudoma - Kundera 2, Němec 2, Fridrich. Uh. Hradiště: Omelka - Trněný, Petrucha, Malina, Šudoma, Chovanec, Blaha - Karpíšek, Němec, Čech - Fridrich, Filip Krystýnek, Kundera - Hrabec, Kreisinger, Váňa.