Právě Hradišťané se stejně jako Uherský Brod hned v sobotu představí vlastním divákům, Ostrožany čeká výjezd do Brna, kde se utkají s místním Warriorem.

HC Uherské Hradiště

Hradišťané se do kraje vrací po dvou letech strávených ve II. lize. Takřka nově poskládaný tým ale nebude mít velké ambice. „Samozřejmě se budeme snažit hrát co nejlépe, alespoň ze začátku ale budou výsledky druhořadé. V první řadě potřebujeme zkonsolidovat kádr a sehnat peníze na fungování," říká jeden z dvojice trenérů Igor Kellner.

Právě finance jsou teď v Hradišti alfou a omegou. Poté, co klub přišel kvůli novele loterijního zákona o hlavního sponzora a nedostal ani očekávanou injekci od města, se ocitl nad propastí. Prioritou je zachování fungování mládeže a mužský tým by v případě nedostatku financí byl obětován jako první. „Zatím ale takové úvahy nejsou na pořadu dne, v sobotu jdeme do boje," soustředí se Igor Kellner na duel s Blanskem.

Po krkolomném skládání mužstva a neodehraném přípravném zápase v Uherském Ostrohu by už mělo být všechno v pořádku. „Máme k dispozici sedmnáct hráčů. V úterý nás sice trénuje asi jen deset, protože spousta kluků studuje, na čtvrteční a páteční tréninky a víkendové zápasy jsou však všichni k dispozici," hlásí hradišťský kouč. Toho mrzí ztráta zkušeného obránce Františka Krystýnka, kterého trápí problémy se zády.

HC Uherský Brod

Broďané vypadají na startu sezony velmi sebevědomě. Po triumfu v loňském play off jsou hladoví po dalších úspěších. „Přál bych si, abychom pokračovali na vítězné vlně. V minulé sezoně se nám základní část příliš nepovedla, to teď chceme změnit. Věřím, že budeme hrát lépe venku a všechno bude šlapat, jak má," usmívá se trenér Zbyněk Kůdela.

Ten si pochvaluje, jak se podařilo doplnit tým. Do brány získal Vlastimila Oharka, obranné řady zase vyztuží zlínský Lukáš Matula, který vloni hrál druhou ligu v Hradišti. V útoku se po přestávce opět objeví někdejší kapitán Pavel Hasoň a také Libor Gazdík.

„Zůstaly nám všechny opory, takže bychom měli být silnější. Věřím, že se prosadí i mladíci Pavlůsek, Hladiš, Zderčík a Bujáček, kteří budou napůl hrát za nás a napůl v juniorce," dodal Kůdela, který už se těší na zvýšený počet derby zápasů. „Pro fanoušky to zase bude zajímavější. Na první pohled to vypadá, že už nejsou tak vypjatá jako před lety, když však přijdou zápasy, zase to na ledě jiskří," všiml si brodský lodivod.

Hokej Uherský Ostroh

Větší počet derby vítá i kouč Uherského Ostrohu Karel Buřič. „Je to dobrá zpráva pro všechny. Hlavně nemusíme jezdit daleko," směje se. „Ale vážně. Určitě je to velké plus nejen pro diváky, kteří si přijdou na své, ale i pro hráče," dodává Buřič.

V minulé sezoně se Ostrožanům povedl husarský kousek, když po základní části vládli Zlínskému kraji. Sami si uvědomují, že obhájit tyto pozice bude hodně složité. „Vloni to od nás nikdo nečekal, překvapili jsme. Teď už si však na nás budou všichni dávat pozor," uvědomuje si zkušený trenér.

Ten navíc musí lepit díry v sestavě. Po odchodech Fridricha, Průdka a Koláře se před několika dny dozvěděl největší „jobovku". „Nemůžeme počítat ani s Martinem Barákem. Má malé dítě, opravuje dům, tak to asi nebude stíhat," prozradil Karel Buřič. Jeho slova potvrdil i důrazný útočník. „Je to tak. Rád bych pokračoval, ale stíhat tři tréninky plus zápas zkrátka nejde. Nechtěl bych proto zabírat místo mladým. Občas se ale na trénink dostanu, a když by kluků třeba bylo málo, tak jim rád pomůžu," slíbil Martin Barák.

Ostrožané tým doplnili mladíky z vlastní líhně a také hodonínským Janásem a Sasínem, který naposledy působil v Senici.

„Chceme hrát dobrý hokej, aby chodili diváci, a taky chceme co nejvíce potrápit favority, jako je Brumov," plánuje před startem sezony Karel Buřič.