Hodonín – Uherské Hradiště 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Když se kouči Zdeňku Čechovi omluvili den před zápasem tři hráči, nevypadalo to s ambicemi hradišťského týmu moc dobře. Přesto i ve dvanácti lidech dokázali vítěze základní části minulého ročníku zaskočit.

„Vyhlídky nebyly optimistické, ale kluci mě překvapili dobrým pohybem. Hráli opravdu velice dobře, všichni hrabali nahoru dolů a nedali soupeři šanci k tomu, aby nás přehrával. Navíc jsme dokázali využít jejich chyb,“ ocenil výkon svých svěřenců zkušený trenér.

Hosté zvládli brilantně první třetinu, po které vedli 3:0.

„Hodně nám pomohl Nohálův gól ze šesté minuty. Dobře jsme pak obsazovali střední pásmo, nepropadávali jsme a na soupeři se postupně začala projevovat nervozita, možná až podrážděnost. Něco takového opravdu nečekali,“ usmíval se Zdeněk Čech, který ještě vyzdvihl gólmana Oharka. „Podržel nás. Kluci bránili velice dobře, když se ale něco nepovedlo, tak to Vlasta vychytal.“

Branky: 24. Tomi – 15. a 58. Červenka 6. Nohál, 20. Burša. Uh. Hradiště: Oharek – Lažek, Jurásek, Lišaník, Tischer, Hrabec – Červeka, Burša, Nohál – A. Větříšek, Krátký, F. Větříšek - Forman. Trenér: Čech.

Uherský Ostroh – Březina 9:2 (4:1, 2:0, 3:1)

Kvůli zranění bratrů Galuškových museli domácí těsně před začátkem měnit sestavu, přesto jim vstup do utkání vyšel náramně.

„Dali jsme čtyři rychlé góly a všechno vypadalo skvěle. Jenže od patnácté minuty jsme polevili a soupeř snížil. Navíc měl i další šance a jen díky skvělým zákrokům našeho gólmana jsme těžké chvíle přežili bez další újmy,“ zlobil se ostrožský trenér Ivan Klauda, který si dokonce v půlce druhé třetiny vyžádal oddechový čas.

„Znovu jsme si zopakovali, co budeme hrát a naštěstí to dopadlo na úrodnou půdu. Přidali jsme další branky a zápasem jsme pak už měli pod kontrolou,“ dodal domácí trenér, který pochválil autora tří branek Filipa Stránského.

Branky domácích: Stránský 3, Antonovič 2, Flora 2, Mika, Žabčík. Uh. Ostroh: Šurý – R. Kučera, Andrýsek, D. Rauš, Nevídal, Stuchlík, Žabčík – J. Zalubil, Antonovič, Mika (41. Veselý) – Stránský, Petr Flora, Pavel Flora – Beneš, L. Zalubil, M. Rauš. Trenér: Klauda.

Uherský Brod – Břeclav 12:6 (1:2, 3:1, 8:3)

Přestože výsledek vypadá víc než jasně, v úvodu nový trenér domácích příliš důvodů ke spokojenosti neměl.

„Měli jsme špatný začátek, celou první třetinu jsme byli horší. Chvilku trvalo, než jsme se sehráli, ale postupně se to zlepšilo,“ oddechl si Aleš Bachánek.

Jeho svěřenci začali kormidlem zápasu pomalu otáčet v prostřední části a ve třetí třetině už na ledě jasně dominovali, když Břeclavi nasázeli osm branek.

„I přes ten začátek musím říct, že nás soupeř moc neprověřil. Dali jsme dvanáct gólů, s čímž jsem spokojený. Jenže na druhou stranu jsme jich šest dostali, což je špatné a musíme se na hru dozadu zaměřit,“ dodal brodský kouč.

Branky: 25., 31. a 42. Vaculín, 44., 56. a 60. Šiller, 4. a 55. Kužílek, 36. Vaněk, 50. Mikulec, 51. Hlaváč, 52. D. Pavlůsek – 8. Gabriška, 10. Bakulin, 34. Čápek, 44. Průdek, 52. Chlubna, 59. Nešpor. Uh. Brod: Málek – Mojžíš, Kužílek, Budil, Vaněk, Tomek, Heča – Hlaváč, T. Pavlůsek, Kotek – Klusák, Vaculín, Kadlic – Bařinka, Stiksa, Bujáček – Šiller, Mikulec, D. Pavlůsek. (ham)

V sobotu na derby

Slovácko – Hned ve druhém kole krajské ligy svedl los dohromady dva odvěké rivaly. Uherské Hradiště v sobotu od 18.15 hodin přivítá Uherská Brod. Favorit se v derby obvykle hledá těžko, pro tento duel to platí dvojnásob.

„V minulé sezoně jsme proti Brodu odehráli dobré zápasy, uvidíme, jak to bude tentokrát. Výhra v Hodoníně nás povzbudila a doufám, že ji doma potvrdíme. Věřím, že se nemocní kluci dají dohromady a budeme kompletní,“ poznamenal hradišťský trenér Zdeněk Čech.

Nečekaný triumf Hradiště jejich nejbližšího soupeře nestraší. „Co jsem slyšel, tak Hodonínu odešli dva elitní hráči, takže těžko soudit, jakou teď mají sílu. Pro mě je každý zápas stejný, je mi úplně jedno, jestli je to derby, nebo ne. Jdeme do toho s tím, že chceme vyhrát,“ nechal se slyšet nový trenér Uherského Brodu Aleš Bachánek. „Nesmíme faulovat a musíme udržet nervy na uzdě,“ dodal. (ham)