Na domácím ledě sice těsně podlehli jinému druholigovému celku Břeclavi 3:4, svým představením však rozhodně nezklamali. „Od druhé třetiny jsem s naším výkonem velmi spokojený,“ prohlásil hradišťský trenér Petr Sakrajda.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – BŘECLAV 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Domácí kouč měl k dispozici kompletní čtyři formace. V každé třetině proto nechal odpočívat jednu z pětek, aby ostatní udržel v tempu. Navíc se setavou různě míchal. Celý zápas tak odehráli jen obránci Vodák s Matulou a útočníci Piluša, Klabačka a Pochylý.

V úvodní části měli navrch hosté, které povzbudil rychlý gól jejich kapitána Sedláčka. Hradišťané se do tempa dostávali pomaleji. „První třetina, to bylo z naší strany takové tápání. Bylo vidět, že soupeř trénuje déle a už má za sebou jedno přípravné utkání. My jsme se po pouhých čtyřech trénincích na ledě hledali,“ uznal Sakrajda.

Po první přestávce se však domácí do svého soupeře zakousli a byli stále častěji na návštěvě v břeclavském obranném pásmu. Jenže ne a ne se střelecky prosadit. A když v rychlém sledu dvakrát inkasovali, nevypadlo to s nimi za stavu 0:3 vůbec dobře.

Vyplatilo se jim ale, že nehodili hokejky do žita. Na nohy je postavila excelentně sehraná přesilovka. Střeleckou smůlu protrhl při dvojnásobné výhodě Gajdošík, jehož nohu „olízla“ střela Sladkého.

Po autorovi úvodní branky vehementně pátral zejména pokladník a kapitán mužstva Michal Andrýsek. „U nás se za všechno platí. A první gól v sezoně, to musí střelce něco stát,“ usmíval se vytáhlý útočník, který utkání sledoval jen z tribuny. Důvod byl prozaický – z dovolené v Chorvatsku se vrátil až o víkendu a dosud absolvoval jediný trénink. Stejně jako on dostali volno i Stašek, Horsák a Kotačka.

Hned o několik sekund později si Hradišťané gólovou radost zopakovali, když za Chvátalova záda v pokračující přesilovce pět na čtyři proklouzlo Vodákovo nahození – 2:3.

Tlak domácích gradoval v závěrečné třetině a Kundera mazáckým blafákem vyrovnal. Jenže domácím nebylo přáno. Alespoň o remízu je tři minuty před koncem obral břeclavský Novák.

„Od druhé třetiny jsme zlepšili bruslení, lépe jsme kombinovali. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale nepadalo nám to tam,“ posteskl si domácí kouč. „I přes porážku jsem ale s naším výkonem velmi spokojený,“ dodal.

Branky: 36. Gajdošík, 37. Vodák, 54. Kundera – 3. a 31. Sedláček, 28. Čikl, 57. E. Novák. Rozhodčí: Šiška. Vyloučení: 8:8. Diváci: 200. Poměr střel: 34:29.

Uh. Hradiště: Oharek (31. Jedlička) – Pšeja, Krystýnek, Matula, Rajnoha, Heča, Vodák, Šudoma, Sladký – Piluša, Klabačka, Schuster – Kundera, Kartusek, Pochylý – Nesrsta, Novák, Gajdošík – Karpíšek, Barák, Červenka.

Další přípravný zápas sehrají Hradišťané v pátek 13. srpna, v 18 hodin přivítají Prostějov.