„Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě,“ uznal domácí trenér Petr Sakrajda. Nemohl si však odpustit poznámku, že zápas klidně mohl vypadat jinak.

„V první třetině jsme měli minimálně tři tutovky, jenže jsme z nich nic nevytěžili,“ litoval chabé koncovky svých svěřenců. Soupeř pak udeřil v tu nejhorší možnou chvíli – minutu před první sirénou se přesně trefil Balčík, Jedlička se za jeho bombou do šibenice stačil pouze ohlédnout.

Nešťastně pro domácí začala i prostřední část, když po necelých dvou minutách potrestal Havířov zaváhání hradišťského gólmana. Hradišťané pak nevyužili pár dalších gólovek a soupeř je dorazil dvěma využitými přesilovkami. „To byl největší rozdíl mezi oběma mužstvy. Zatímco Havířov při početních výhodách dokázal skórovat, my ne,“ poznamenal Sakrajda.

Jeho mužstvo se momentálně trápí v koncovce, za poslední dva zápasy zaznamenalo pouhý jeden gól. „Naši finální fázi musíme co nejvíce zjednodušit. Nechtít dovézt puk až do branky, ale střílet, střílet a střílet,“ nabádá své ovečky zkušený trenér.

Hradišťané se v neděli pokusí uspět na ledě aktuálního lídra tabulky. „Šumperk je určitě favoritem. Na druhou stranu, když tam dokázal urvat bod Frýdek, proč by se to nemohlo podařit nám,“ nevzdává se předem Petr Sakrajda. „Musíme hrát maximálně zodpovědně dozadu a pokusit se vstřelit nějaký ten gól z rychlých protiútoků.“