Zřejmě nikdo by na ně nevsadil ani zlámanou grešli. Jenže ve třetím vzájemném duelu v sezoně postavili všechny prognózy na hlavu a ze Slezska přivezli cenné tři body za výhru 5:3.

„Takové vítězství jsme nutně potřebovali,“ radoval se po skončení dramatického utkání trenér hradišťských hokejistů Petr Sakrajda, podle kterého rozhodla o osudu utkání druhá třetina. „V jejím úvodu jsme měli velké štěstí, když domácí v přesilovkách trefili během pěti minut třikrát tyčku. Nám se pak podařilo odskočit na 4:0, což bylo hodně důležité,“ poznamenal Sakrajda.

Za pravdu mu dal domácí kouč Michal Piskoř. „Ve druhé třetině to jenom cinkalo, ale gól ne a ne přijít. Naopak soupeř se radoval prakticky z každé rány. Za druhou třetinu snad čtyřikrát vystřelili a dali tři góly,“ kroutil hlavou opavský trenér.

Slezané se však ani za zdánlivě rozhodnutého stavu nevzdali a připravili soupeři horké chvilky. „Když se jim podařilo snížit na 2:4, tak to nebylo zrovna nejpříjemnější. Vzápětí jsme ale přidali pátý gól, a to už jsem byl přesvědčený, že zápas dovedeme do vítězného konce. Závěr zápasu pak kluci poctivě odbojovali,“ nechal se slyšet Sakrajda.

Hradišťany opět dovedla k úspěchu jednoduchá taktika s důrazem na defenzivu a rychlé brejky. „Škoda, že se nám ji nedaří držet i doma. Chceme pořád hrát, dávat góly a většinou na to doplácíme. Pouštíme soupeře do přečíslení a ten nás za to trestá. Venku si dáváme víc pozor na zadní vrátka,“ všiml si hradišťský kouč.

S podobným výkonem jako v Opavě by rád uspěl i v derby ve Vsetíně, kam Hradišťané zajíždějí ve středu. „Máme volný víkend, tak dobijeme baterky a na Valachy půjdeme v plné síle. Když přežijeme jejich tradiční úvodní nápor, věřím, že si zase nějaký ten bod odvezeme,“ uzavřel Petr Sakrajda.