Andrýsek a spol. přivítají „slováckého rivala” z Hodonína, který by pro změnu chtěl proniknout do první šestky, která má jistý postup do play off. Oba soupeři tedy rozhodně mají o co hrát a hradišťský zimní stadion tak čeká souboj jako břitva.

Domácí hokejisté na vysněnou dvanáctou příčku ztrácejí dvě kola před koncem základní části dva body. Možností je spousta, teoreticky jim může stačit jedna výhra, dvě by znamenaly jistotu. Jejich soupeři totiž v závěrečných kolech hrají mezi sebou. Jenže porazit Hodonín a pak na jeho ledě Přerov, to nejspíš bude až příliš tvrdý oříšek.

„Hodně napoví toto kolo, kdy Technika hraje se Vsetínem, Břeclav v Prostějově a Frýdek s Novým Jičínem. Teoreticky můžeme přeskočit tři soupeře. Jenže my se především musíme soustředit sami na sebe a zvládnout zápas s Hodonínem,“ ví moc dobře Petr Sakrajda, trenér HC Uherské Hradiště.

Jeho svěřenci utrpěli v prvním vzájemném měření sil debakl 2:8, teď ale chtějí soupeři porážku oplatit. „Bude to jiný zápas, jsme od té doby zkušenější. Čeká nás silný protivník, který v posledním zápase před Vánoci porazil vedoucí Šumperk, ale dá s ním hrát a vyhrát,“ říká Sakrajda. Za pravdu mu dává nevyrovnanost výkonů protivníka, který sice dokáže bohatým brát, ale také chudým rozdávat.

Případný úspěch je podle Sakrajdy podmíněn stoprocentním přístupem a maximální bojovností. „Také jsme dokázali odehrát velmi dobrý zápas se Šumperkem a porazili Valmez. Hodonín je rovněž velice silný v útoku, takže musíme hrát opět výborně směrem dozadu,“ nechal se slyšet Sakrajda.

Jistit záda hradišťské defenzivě ovšem nebude Hynek Kůdela, který skvěle zachytal proti Šumperku a byl strůjcem výhry nad Valašským Meziříčím. „Olomouc už nám jej neuvolní. Její junioři bojují o záchranu v extralize a nechtějí ho už pouštět,“ vysvětlil Sakrajda, který ale z klobouku vytáhl jiný trumf. Jak proti Hodonínu, tak v sobotu v Přerově bude hradišťskou branku hájit Martin Štefl. „Třinci se zranil Hamerlík, takže je tam momentálně dvojka a trenér Marek chce, aby chytal,“ dodal Sakrajda.
Utkání začíná na hradišťském zimním stadionu dnes v 18 hodin.

Rapant jde proti „svým“

Uherské Hradiště – Zanedlouho to budou dva měsíce, co se k hradišťskému mužstvu připojil Michal Rapant. A nebyl sám, společně s ním přišel i jeho bratr Jakub. Dnes se oba postaví tváří v tvář svému mateřskému Hodonínu. „Myslel jsem, že se v Hradišti probudím z hokejového komatu, ale zatím to z mé strany není ono. Chtěl bych mužstvu víc pomoct, dávat víc gólů. Snad se to rychle zlepší, nejlépe už proti Hodonínu,” řekl šestadvacetiletý útočník.

Na dvanáctou příčku ztrácíte dva body, jak vidíte vaše šance?

Bude to hodně těžké, ale věřím, že to zvládneme. Šance tam určitě je, takže pro to musíme udělat všechno. Kdybychom urvali dvanácté místo, tak by to byla paráda, splněný cíl.

První překážkou je váš mateřský Hodonín, jak se na zápas těšíte?

Těším se strašně moc. Už jsem v této sezoně hrál proti Hodonínu se Vsetínem a vyhráli jsme, tak snad to bude pokračovat.

Proběhlo nějaké hecování s bývalými spoluhráči?

Jasně, hlavně s Pešákem (Petr Peš) a Hozičem (Michal Hoza). Pešáka jsem při tom zápase ve Vsetíně trefil, tak už mi volal, že mě tentokrát sestřelí on. To se ale samozřejmě nestane, je slaboučký jak čaj (smích).

Mužstvo soupeře dobře znáte, na co si dát největší pozor?

Hlavně nesmíme zbytečně faulovat, přesilovky jsou jejich velká zbraň. V útoku jsou vůbec silní, ale nemají rádi důraznou hru do těla, to by na ně mohl být recept. Chtít s nimi hrát hokej, to by asi byla sebevražda.