Na nečekaný triumf na ledě vedoucího Havířova navázali vítězstvím nad Novým Jičínem, který udolali po samostatných nájezdech. „Je před námi ještě více než polovina soutěže, musíme v podobných výkonech pokračovat,“ přeje si trenér Petr Sakrajda.

Jeho svěřence teď čekají další dva duely v domácím prostředí. A oba pořádně těžké. Už dnes v 18 hodin přivítají druhý Prostějov, v sobotu pak třetí Karvinou. „Soupeři jsou favority, v Havířově jsme se ale přesvědčili, že když budeme dodržovat taktické pokyny a plnit si své úkoly, tak se dá hrát s každým,“ poznamenal hradišťský útočník Josef Mikeš, který k oběma posledním vítězstvím přispěl jednou brankou.

Proti Novému Jičínu chtěli Hradišťané bodovat naplno, což se ovšem stoprocentně nepovedlo. „Bohužel jsme soupeři nedokázali odskočit o dvě branky. Nevyužili jsme spoustu stoprocentních šancí a nakonec jsme málem prohráli,“ vrací se k dramatické koncovce sobotního zápasu Petr Sakrajda. Hosté dlouho drželi vedení 3:2, až čtyři minuty před koncem vyrovnal syn hradišťského trenéra Petr Sakrajda mladší. „Přišel k té brance jako slepý k houslím, puk se mu šťastně odrazil před prázdnou bránu. Jinak by asi gól nedal,“ rýpnul si s úsměvem do vlastní krve hradišťský lodivod.

V prodloužení se ani jedno z mužstev neprosadilo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich měli pevnější nervy domácí gólman Hynek Kůdela neinkasoval, z hradišťské trojice uspěli Kříž s Horehleděm a druhý bonusový bod byl na světě.

Teď do Hradiště míří na lov Jestřábi z Prostějova. Ani tentokrát ale domácí hokejisté nechtějí být jen ubohou kořistí, uniknout dravcům z Hané ovšem nebude jednoduché. „V poslední době se dostali do výborné formy. Z posledních pěti zápasů čtyřikrát vyhráli a tabulkou šplhají nahoru. Spousta hráčů má minimálně prvoligové zkušenosti,“ vypočítává Petr Sakrajda, který však dopředu neskládá zbraně. „Doufám, že navážeme na zápas v Havířově, kde nás dovedl k úspěchu výborný výkon gólmana a obrany. Zodpovědná defenziva a rychlé brejky by mohly platit i na Prostějov,“ věří hradišťský trenér.