V kádru hradišťských hokejistů došlo k několika důležitým změnám. K nejcitlivějším ztrátám jednoznačně patří odchody kapitána Michal Andrýska, střelce Jiřího Piluši a dalšího útočníka Martina Kotačky. „Michal rekonstruuje dům, takže mu na hokej letos nezbývá prostor. Pilka si zase našel práci v Praze a Kotas odchází do Uherského Brodu,“ shrnul trenér hradišťských hokejistů Petr Sakrajda.

Náhradu do útočné vozby hledal se svými trenérskými kolegy Zdeňkem Albrechtem a Igorem Kellnerem především mezi dravým mládí. Ze Zlína přišli na hostování vloni ještě junioři Martin Šoula a Josef Křemeček, do mateřského klubu se z brněnské Komety vrátil teprve osmnáctiletý Petr Horehleď. „Do mužstva by měli přinést zdravou agresivitu, bojovnost a rychlost. Navíc mnohem lepší výkony budou jistě podávat i další mladíci, kteří jsou v týmu už od loňské sezony, ve které nasbírali potřebné zkušenosti,“ věří hradišťský kouč.

Jeho tým posiloval i v zadních řadách, které vyztužili dva zkušení borci Michal Šafařík a Radim Šťastný. „I když hokej rok nehrál, je vidět, že je stále v dobré kondici a v přípravných duelech naznačil, že bude posilou. Michal Šafařík měl pomalejší rozjezd, ale je zkušený a jeho forma určitě půjde nahoru,“ poznamenal Petr Sakrajda.

Největším kamenem úrazu byli pro Hradiště v loňské sezoně gólmani. Jejich nevyrovnané výkony tým srážely do podpalubí druhé ligy. To vedení klubu už nechtělo dopustit, a proto shánělo prvotřídního gólmana. Dohodu s Petrem Ševčíkem, zlínským odchovancem, který dlouho působil v prvligovém Vrchlabí, bohužel zhatily jeho povinnosti v novém zaměstnání. Z Olomouce se však podařilo přivést Hynka Kůdelu, který za HC UH odchytal několik zápasů už v minulé sezoně. Sekundovat by mu měli Vlastimil Oharek a další nováček Karel Heneš.

V přípravných duelech mužstvo táhly v ofenzivě především první dva útoky, mezi střelci se pravidelně objevovala hlavně jména z druhé útočné trojky Červenka, Antonovič, M. Rapant. „Na Radima Antonoviče určitě budeme hodně spoléhat. Dá se říct, že je také novou posilou, protože vloni jsme ho měli k dispozci až ve druhé části sezony,“ nechal se slyšet Sakrajda, který je přesvědčený, že má k dispozci silnější mužstvo než v minulém ročníku.

Hradišťany čeká těžký start do soutěže. Zítra od 17 hodin totiž přivítají Karvinou, která bude patřit mezi favority soutěže. „Přesunul se tam kompletní tým Orlové v čele s Davidem Moravcem a dalšími extraligovými hráči. Je to na začátek extrémně těžký protivník, to ale nic nemění na tom, že chceme vyhrát. Chtěli bychom přilákat na stadion co nejvíce fanoušků, už kvůli nim věřím, že se nám bude doma dařit a ztrácet body budeme na vlastním ledě jen minimálně,“ přeje si zkušený kouč.

LOS II. HOKEJOVÉ LIGY – skupina východ (1. polovina základní části):

kolo (sobota 10. září): Uherské Hradiště – Karviná.
kolo (středa 14. září): Opava – Uherské Hradiště.
kolo (sobota 17. září): Uherské Hradiště – volno (Šternberk odstoupil ze soutěže).
kolo (středa 21. září): Vsetín – Uherské Hradiště.
kolo (sobota 24. září): Uherské Hradiště – Přerov.
kolo (středa 28. září): Valašské Meziříčí – Uherské Hradiště.
kolo (sobota 1. října): Uherské Hradiště – Frýdek-Místek.
kolo (středa 5. října): Uherské Hradiště – Poruba.
kolo (sobota 8. října): Nový Jičín – Uherské Hradiště.
kolo (středa 12. října): Uherské Hradiště – Havířov.
kolo (sobota 15. října): Prostějov – Uherské Hradiště.
kolo (středa 19. října): Uherské Hradiště – Opava.
kolo (sobota 22. října): Karviná – Uherské Hradiště.
kolo (středa 26. října): Uherské Hradiště – Vsetín.
kolo (sobota 29. a 30. října): volno (Šternberk odstoupil ze soutěže) – Uherské Hradiště.
kolo (středa 2. listopadu): Uherské Hradiště – Valašské Meziříčí.
kolo (sobota 5. listopadu): Přerov – Uherské Hradiště.
kolo (středa 9. listopadu): Poruba – Uherské Hradiště.
kolo (sobota 12. listopadu): Frýdek-Místek – Uherské Hradiště.
kolo (středa 16. listopadu): Havířov – Uherské Hradiště.
kolo (sobota 19. listopadu): Uherské Hradiště – Nový Jičín.
kolo (středa 23. listopadu): Uherské Hradiště – Prostějov.

Pozn.: HC Uherské Hradiště hraje svá domácí utkání v sobotu v 17 a ve středu v 18 hodin.