Vedení klubu totiž muselo sehnat potřebné finance a také hráče, kteří by stávající kádr posílili. Obojí se, zdá se, podařilo a teď už nestojí nic v cestě podání přihlášky. Fanoušci v Uherském Hradišti půjdou na druhou ligu znovu po dlouhých devíti letech.

Nejdůležitějším úkolem bylo zajistit peníze. „Spočítali jsme, že bude potřeba zhruba tři a půl milionu korun. Pak už se rozběhl kolotoč jednání,“ poznamenal trenér HC Uherské Hradiště Petr Sakrajda. Klíčová byla jednání na městě a s hlavním sponzorem – firmou Apex on-line. „Obě dopadla dobře,“ těší Sakrajdu, který je rovněž členem výboru klubu. „S oběma stranami jsme se domluvili na podpoře. Sice to ještě není na papíře, ale můžeme to brát jako takřka definitivní. Tím to ale samozřejmě nekončí, oslovujeme i další partnery, kteří by mohli mít zájem podílet se na chodu klubu,“ dodal Sakrajda.

Jako trenér zodpovědný za sportovní stránku souběžně vedl i jednání s případnými posilami. „Z kádru, který vybojoval postup, počítáme asi s deseti až dvanácti hráči, kteří by měli tvořit základ mužstva,“ nechal se slyšet úspěšný kouč.

Z toho vyplývá, že přivést bude potřeba minimálně dalších deset hokejistů. Sakrajda oslovil řadu hráčů, jejichž kořeny sahají především do Zlína. „Jsou to kluci, kteří hráli různě po druhých a prvních ligách,“ naznačuje Sakrajda, že se jedná o samé kvalitní plejery. Do Hradiště by mohl zamířit například brankář Petr Tuček. Ten minulou sezonu zahájil v sousedním Uherském Ostrohu, odkud se přesunul do druholigového Hodonína. Stejskal s Pilušou zase naposledy oblékali dres Prostějova, druhou ligu hráli i Horák, Matula, Klabačka či Vodák, který je synovcem někdejšího hradišťského trenéra Jiřího Vodáka.

„S těmito hráči jsme předběžně domluveni, mají zájem u nás hrát. Teď nás ale čeká jednání ve Zlíně, kterému patří. Věříme, že se nám podaří najít společnou řeč a domluvíme se na spolupráci, která mezi oběma kluby dlouhodobě výborně funguje,“ věří Sakrajda. První stoprocentně jistou posilou týmu je jeho syn Petr, který v uplynulé sezoně hájil barvy Vsetína.

Letní přípravu na novou sezonu by měli hokejisté HC Uherské Hradiště pod vedením osvědčené trenérské dvojice Sakrajda, Kellner zahájit v pondělí 10. května. „Věříme, že v té době už budeme mít pohromadě skoro celý kádr,“ dodal na závěr Petr Sakrajda.