Hosté zaskočili soupeře kompaktním výkonem, díky hattricku kapitána Dalibora Fridricha si odvezli tři body a vrátili tak soupeři porážku.

Až prodloužení rozhodlo o porážce posledního zástupce našeho okresu v krajské lize, Broďané tak v Kroměříži brali alespoň bod.

UHERSKÝ OSTROH – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Hradišťané položili základ ke svému vítězství v úvodní části, kdy jim tečí a následně důrazem na brankovišti zajistil dvoubrankový náskok Dalibor Fridrich.

„Kdybychom proměnili velkou šanci na začátku, tak by se zápas možná vyvíjel jinak. Je ale pravda, že v první třetině jsme nepodali takový výkon jako v předchozích zápasech. Chybělo nám nasazení,“ nechal se slyšet ostrožský trenér Ján Valúch.

V prostřední části sice jeho svěřenci snížili, jenže pak podruhé v zápase doplatili na vyloučení, když Fridrich další tečí vrátil Hradišti vedení o dvě branky.

„Soupeř už u nás hrál extrémně tvrdě, mazal to zleva zprava. Tentokrát jsme přesilovky využili a oni pak byli podráždění. My jsme naopak hráli soustředěně,“ všiml si hostující trenér Zdeněk Čech.

V závěrečné třetině dokázali domácí ze série přesilovek využít pouze jednu, když se ve dvojnásobné početní výhodě podruhé v zápase trefil Zdeněk Kučera. To však bylo od Ostrožanů vše.

„Rozhodčí nás tam nesmyslně posílal do tří, ale ustáli jsme to a závěrečnou desetiminutovku už jsme zvládli,“ pochvaloval si Zdeněk Čech.

„Hradišti výborně zachytal gólman, navíc podalo kompaktnější výkon než my. Od minula se zlepšili, hráli velmi dobře,“ pochválil soupeře ostrožský kouč.

Jeho protějšek souhlasil. „Naše hra je už víc učesaná, líp bráníme. V této soutěži není předem jasný žádný zápas. Pokud budeme hrát stejně slušně a nebudeme vyrábět hloupé chyby, můžeme porazit i Boskovice,“ připomněl Zdeněk Čech sobotní domácí zápas proti lídrovi tabulky.

Branky: 24. a 47. Z. Kučera – 8., 12. a 37. D. Fridrich.
Uh. Ostroh: Zollpriester – R. Kučera, Polesný, Nevídal, Rauš, Maršálek (20.Vaněk), Stuchlík – Mika, V. Galuška, Zalubil – L. Galuška, Flora, Stránský – Větříšek, Z. Kučera, Tomi – Veselý. Trenéři: Valúch, Miklík.
Uh. Hradiště: Oharek – Z. Fridrich, Lažek, F. Čech, Lišaník, Škubal, Kojecký, Hrabec – Kotačka, D. Fridrich, Červenka – Burša, Šrenk, Nohál – Kršjak, Lašák, Rauš – Weintritt, Forman. Trenér: Z. Čech.

KROMĚŘÍŽ – UHERSKÝ BROD 5:4 PP (2:3, 1:1, 1:0 – 1:0)

Broďané na Hané hned třikrát vedli o dvě branky, v závěrečné třetině ale domácí manko umazali. V prodloužení se šance střídaly na obou stranách, šťastnější ale nakonec byli kroměřížští hokejisté.

Branky: Merta 2, Zavřel, Hradil, Nedbal – Koutný, Bařinka, Gureň, Holík.
Uh. Brod: Stojar – Surý, Gureň, Kovář, J. Vaněk, P. Vaněk, Tolokonnikov – Bumbál, Klusák, Vaculín – Šiller, Venclík, Kubiš – Holík, Bařinka, Koutník – Bujáček. Trenér: Kůdela.(ms)