Na Lapači to bylo už po první třetině o tři branky pro domácí a definitivně o debaklu pro hosty Valaši rozhodli ve třetí třetině. Hokejisté Valašského Meziříčí ve svém prvním venkovním utkání sezony z Přerova žádné body nepřivezli.

VSETÍN UHERSKÉ HRADIŠTĚ 8:1 (4:1, 0:0, 4:0)

Hokejisté Vsetína chtěli navázat na předchozí cenné vítězství z valašského derby ve Valašském Meziříčí. A podařilo se jim to splnit beze zbytku. První branku dali domácí ospalému soupeři už po 73 vteřinách a v páté minutě vedli už 2:0. Pak sice přišlo snížení Hradiště a několik slibných šancí na vyrovnání, ale další dva slepené góly v závěru třetiny vzaly hradišťským hokejistům vítr z plachet. Definitivně Vsetín rozhodl o pohodlném tříbodovém přídělu v poslední třetině. V ní zkompletoval svůj hattrick nejlepší střelec Vsetína František Zúbek, dvěma góly v zápase se blýskl i Daniel Tesařík, útočník letos přeškolený na obránce. Hradiště tak dál čeká na první body sezony.

Branky a nahrávky: 2. Tesařík, 5. Zúbek (O. Hruška), 17. Rufer (Zúbek, Hoďa), 18. Kubo (Vaněk), 49. Zúbek (Rufer), 54. Zúbek (Hoďa), 55. Tesařík, 57. Vaněk (Korčák, Vítek) 8. Knebl (Šoula, Křemeček). Vsetín: Plšek Hoďa, Spitzer, Farda, Mečiar, Tesařík, Žabčík, Šimek Zúbek, O. Hruška, Rufer, Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Sprušil, P. Hruška, Holík, Dědek, Jánský. Uherské Hradiště: Oharek (55. Heneš) Šťastný, Šafařík, Krystýnek, Sladký, Vodák, J. Rapant, Matula, Měšťánek, Hrabec, Sakrajda, Mikeš, Červenka, Rapant M., Antonovič, Knebl, Šoula, Křemeček, Němec, Karpíšek, Horehleď.

PŘEROV VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Bobři první venkovní utkání nové sezony nezvládli, a jen tak potvrdili, že v Přerově se jim dlouhodobě nedaří. Domácí celek si už do poloviny utkání vypracoval tříbrankový náskok. Bobři ještě zápas notně zdramatizovali, tři minuty před třetí sirénou už to bylo jen o branku a hosté zkoušeli power play. V ní však definitivně rozhodl střelou přes celé kluziště domácí Sedlák.

Branky a nahrávky: 11. Menšík (Ditrich, Brančík), 16. Kočara (Goiš), 27. Hanák, 59. Sedlák 52. Martiník (Bacul, Vašut), 57. Kopecký (Mir. Varga).

Další výsledky: Frýdek-Místek Prostějov 2:5, Opava Nový Jičín 1:0.