Vsetín získal doma dva body za výhru v prodloužení proti Karviné, Valašské Meziříčí skončilo bez bodu.

HAVÍŘOV – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:1 (1:0, 2:0, 1:1)

V utkání, ve kterém si dle předchozí domluvy přehodili s Havířovem pořadatelství, chtěli Bobři napravit zaváhání z předchozího kola, ve kterém vysoko prohráli v Prostějově (0:7). Bohužel jim však přišel do cesty silný protivník. Havířov navíc prohrál dvě poslední utkání v řadě, přičemž do té doby měl na kontě jen jedinou prohru sezony. Třetí zaváhání v řadě už nechtěl havířovský AZ dopustit a také se mu to podařilo. K první brance z úvodní části přidali domácí hokejisté další dvě trefy v prostředním dějství a rázně tak nakročili ke třem bodům. Snížení zařídil nejproduktivnější hráč Bobrů Martin Ambruz, více už však Valaši v Havířově nestihli. „Kluci bojovali, ale máme problémy s koncovkou. Navíc jsme hodně času odehráli v oslabení,“ uvedl trenér Valašského Meziříčí Jaroslav Stuchlík.

Branky a nahrávky: 13. Prokop (Říčka), 30. Potočný (Brezani, Krisl), 40. Daneček (Pechanec, Vydra) – 48. Ambruz (Vašut, Lehečka). Val. Meziříčí: Vlachynský – Vašut, Musil, Ovšák, Blažek, Hartmann, Dvořák, Ambruz, D. Varga, Bokroš, Dostál, Knebl, Kopecký, Lehečka, Linduška, Machala, Martiník, Mar. Varga, Balga, Mir. Varga.

UH. HRADIŠTĚ – NOVÝ JIČÍN 4:3 (1:0, 1:2, 2:1 – 0:0) po sam. nájezdech

Poprvé v sezoně dokázali hokejisté Uherského Hradiště podruhé v řadě. Zápas s Novým Jičínem však byl hodně divoký a domácí borci nebyli daleko od porážky. Sice v zápase dvakrát vedli, ale v závěru museli dohánět jednogólové manko Jičína. To se jim povedlo čtyři minuty před koncem, kdy vyrovnal Sakrajda. Majitele extra bodu určily až samostatné nájezdy, které rozhodl svým druhým gólem v zápase domácí útočník Horehleď.

Branky a nahrávky: 3. Horehleď (Vodák, Sakrajda), 33. Mikeš (Matula, Kříž), 56. Sakrajda (Antonovič, Šťastný), rozhodující nájezd Horehleď – 25. Štěpjak (Skaloš, Chvostek), 37. Toman (Slavík, Gebauer), 47. Tomášek (Andrýsek). Uherské Hradiště: Kůdela – Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký – Horehleď, Kříž, Červenka, M. Rapant, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda, Piluša, Antonovič.

VSETÍN – KARVINÁ 2:1 (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0) v prodloužení

Zápas dvou sousedů v tabulce přinesl především bojovný a vyrovnaný hokej, který o vítězi v základní šedesátiminutovce nerozhodl. Prodloužení přineslo náhlou smrt hostům. Vsetínu totiž stačilo pouhých 35 vteřin a o jeho vítězství a extra bodu navíc rozhodl kapitán Daniel Vaněk.

Branky a nahrávky: 40. Hruška O. (Vítek, Hrčka) – 9. Ivan (Štefanka, Luka). Vsetín: Hromada – Farda, Heš, Mečiar, Hoďa, Hrčka, Žabčík Šimek – Zúbek, Vaněk, Sprušil, Kubo, O. Hruška, Vítek, Kozák, Slováček, Holík, Dědek, Hambálek.

Další výsledky: Frýdek-Místek – Poruba 2:3, Přerov – Prostějov 1:2.

1. Havířov 19 13 3 0 3 75:44 45
2. Prostějov 19 13 0 1 5 76:43 40
3. Opava 19 11 1 2 5 73:55 37
4. Přerov 19 12 0 1 6 66:52 37
5. Karviná 19 11 1 2 5 75:53 36
6. Vsetín 20 10 2 0 8 59:55 34
7. Valašské Meziříčí 19 8 3 1 7 60:59 31