Po výhře nad Uherským Ostrohem na něj ale dotírá Velká Bíteš. Broďané ovšem mají postup ve svých rukou. Zajistit si ho mohli už včera v dohrávce s Brumovem. Utkání skončilo až po uzávěrce tohoto vydání. Pokud by Gureň a¨spol. nezvítězili, budou mít druhý pokus v sobotu v Blansku.

Velká Bíteš – Uherský Ostroh 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)

Zápas Ostrožanům proklouzl mezi prsty ve druhé dvacetiminutovce, kterou prohráli o tři branky. V závěrečné části sice hosté mocně dotahovali, čtyřbrankové manko se jim ale smazat nepodařilo.

„Soupeř nastoupil pouze v deseti hráčích a asi jsme si mysleli, že to půjde samo. V šatně jsme přitom klukům asi desetkrát říkali, že nemáme nic podcenit, jenže jsme se od začátku nedokázali vyhecovat k lepšímu výkonu,“ krčil rameny ostrožský trenér Ivan Klauda. „Domácí jsme sice jasně přestříleli, oni nás ale trestali za naše chyby. Jediné, s čím můžu být spokojený, je, že to kluci nezabalili a snažili se s výsledkem něco udělat.“

Branky: 10. Pospíšil, 23. Bustin, 29. Novák, 39. Bednář, 42. Šidák – 3. J. Zalubil, 50. D. Rauš, 52. Pavel Flora, 54. Pavel Flora. Uh. Ostroh: Lekeš – Beneš, L. Zalubil, D. Rauš, Nevídal, Klauda, Kučera – M. Rauš, V. Galuška, Petr Flora, L. Galuška, Pavel Flora, Stránský, Mika, Antonovič, J. Zalubil. Trenéři: Klauda, Valúch.

Uherský Brod – Hodonín 5:4 s. n. (1:0, 0:1, 3:3 – 0:0)

Zápasu dlouho chybělo více koření v podobě gólů. S těmi se roztrhl pytel až ve třetí třetině. Broďané vedli 3:2, hosté ale během dvou minut vývoj otočili. V 56. minutě ale dělovkou od modré srovnal Mojžíš a poslal zápas do prodloužení. To nerozhodlo a ke slovu tak přišly samostatné nájezdy.

Po pěti sériích stále nebyl známý vítěz. Za Brod se trefili Mikulec a Kubiš, Málek ovšem taky dvakrát inkasoval. V šesté sérii nastoupili poslední úspěšní střelci z nájezdů. A zatímco hostující Tomi nedal, Kubiš se opět nemýlil a zajistil tak Spartaku důležitý druhý bod.

Branky: 16. Vaculín, 44. Vaculín, 46. Budil, 56. Mojžíš, rozhodující nájezd Kubiš – 31. Jajcay, 44. Venclík, 53. Račický, 55. Dufek. Uh. Brod: Málek – J. Kužílek, Kubiš, Mojžíš, Vaněk, Heča, Tomek, Uhříček – Budil, Hladiš, Vaculín – Stiksa, Šiller, Mikulec – Kotek, Bařinka, M. Kužílek – Martinec, Bouček, Macharáček. Trenér: Bachánek.

Uherské Hradiště – Rosice 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)

Hradišťané doma bojovali o udržení naděje na postup do playoff, bez spousty hráčů základní sestavy se jim ale zápas vůbec nevydařil. Už po první třetině prohrávali o tři branky, a i když se jim v prostřední části povedlo zápas na chvíli zdramatizovat, od bodového zisku byli až příliš daleko. S domácími fanoušky se tak Hradišťané pro letošní sezonu rozloučili porážkou, vyřazovací boje se jich týkat nebudou.

Branky: 24. Kojecký, 27. A. Větříšek, 43. A. Větříšek – 2. Svatuška, 12. Kůst, 15. Kazlepka, 26. Polzer, 29. Dobšák, 37. Kožár, 56. Válek, 60. Kožár. Uh. Hradiště: Oharek (26. Peprník) – Procházka, Kojecký, Lišaník, Řezníček – Nohál, Jurča, F. Větříšek, A. Větříšek, Krátký, Forman, Šrenk. Trenér: Čech.

1.    Velké Meziříčí                 25        19      1        1        4       143:62        60

2.    Boskovice                        25        19      0        0        6       147:72        57

3.    Uherský Ostroh               25        15      2        1        7       120:71        50

4.    Uničov                             25        12      3        4        6       112:102      46

5.    Hodonín                          25        13      1        1        10     106:101      42

6.    Kroměříž                         25        13      1        1        10     95:93          42

7.    Břeclav                            25        10      3        3        9       110:111      39

8.    Uherský Brod                  24        11      2        0        11     107:109      37

9.    Velká Bíteš                      25        11      0        3        11     89:95          36

10.  Uherské Hradiště            25        10      2        0        13     99:117        34

11.  Blansko                           25        7        1        3        13     82:114        27

12.  Rosice                              25        5        1        3        16     88:129        20

13.  Brumov-Bylnice              24        4        3        1        16     78:133        19

14.  Březina                            25        3        1        0        20     65:132        12