„Celkem mi to vyšlo, ale kluci přede mnou mi to dost usnadnili,“ chválí parťáky osmadvacetiletý gólman. „Moc práce jsem neměl. Spoluhráči mi hodně pomohli. Bylo to v pohodě. Soupeř žádnou vyloženou tutovku neměl. Pochytal jsem jenom to, co jsem měl,“ přidává skromně.

První start a vychytaná nula jej vyjdou draho. „Kluci už mi říkali, že budu muset koupit nějaká piva,“ uvedl.

Sobotní duel v Uherském Hradišti si užil. Nervozitu neměl, nerozhodili jej ani mladí domácí fandové, kteří na něj z tribuny pokřikovali, často i vulgárně.

„Docela mě to překvapilo, ale rozhodit jsem se nenechal,“ tvrdí s úsměvem.

„Celý zápas jsme byli herně lepší. Domácí zahrozili jenom v přesilovkách,“ přidává.

Naposledy Holý působil na Hané, kde chytal Olomouckou okresní hokejovou ligu.

S Uherským Ostrohem, kam jej zlákal trenér Ivan Klauda, strávil na ledě dva týdny, během nich absolvoval šest tréninků. Že v derby nastoupí, věděl dlouho dopředu, takže se mohl pořádně nachystat.

„S Ivanem se známe přes jednoho bývalého spoluhráče. Získal jsem na něj kontakt a oslovil jsem ho. Jelikož bydlím v Nedakonicích, jsem rád, že mi dal šanci a mohl si s nimi vyzkoušet, jak na tom jsem,“ líčí.

Rodák z Olomouce nakonec obstál. Jak to bude dál, zatím neví. Ostrožané mají na soupisce čtyři gólmany. Dolíška ale hostuje z Hodoníně, v druholigovém týmu je dvojkou, Stašek zase chytá za dorost. „V Ostrohu mám vyřízené hostování ze Šumperka,“ hlásí.

Hokejisté Brumova (červené dresy) zdolali Uherský Brod 5:4.
Krajská hokejová liga: Gólman Ostrohu nastoupil po pěti letech, vychytal nulu

Osmadvacetiletý brankář naposledy chytal za Šternberk krajský přebor. V mládeži působil v Šumperku a Uničově, kde nastupoval i za muže. Žádné starty ve druhé lize ale nemá, chytal jenom krajskou ligu.

Posledních pět let se milovaným sportem bavil jenom mezi „odboráři“ v okresní lize Olomoucka.

Jan Holý chytá zároveň hokej i fotbal.Jan Holý chytá zároveň hokej i fotbal.Zdroj: Deník/Libor Kopl

Kromě hokeje se ale věnuje také fotbalu, kde je také gólmanem. „V poli jsem nikdy nehrál, vždycky mě to táhlo do branky,“ přiznává s úsměvem.

V mládeži nastupoval za Nové Sady a Velké Losiny, po přestěhování do Nedakonic chytá za Sokol okresní přebor Uherskohradišťska. Pokračovat bude i na jaře. „Časově problém nebude, protože hokej skončí a fotbalová sezona se teprve rozjede,“ říká.

Horší to bude zase až na podzim, kdy se budou zápasy krýt. „Budu se muset s Radkem Čagánkem a Ivanem Klaudou domluvit, abych to nějak zvládal,“ zakončuje povídání.