Pět z nich přiveze v sobotu 5. června v 9.30 na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti ukázat zlaté medaile.

Vedle kvintetu Rachůnek, Vampola, Pavelec, Voráček a Hubáček se v královském městě objeví i další známe hokjeové tváře, které zde odehrají tenisový turnaj. Fanoušci se tak mohou těšit i na Martina Havláta, Petra Čajánka, Radima Bičánka či Petra Průchu.

Ještě před týdnem většina sportovncíh nadšensů seděla u televizních obrazovek a mohutně mačkala palce našim reprezentantům na Mistrovství světa v ledním hokeji. Ve svých příbytcích či hospůdkách pak zcela jistě pořádně oslavili nečekaný titul.

„A teď budou mít fanoušci unikátní příležitost oslavit zisk titulu mistrů světa ještě jednou, navíc se samotnými mistry světa. Věřím, že to pro všechny bude super zážitek,“ říká organizátor akce Jakub Kovář.

Ja vlastně myšlenka uspořádat tuto akci vznikla, když ve zlatém týmu nebyl žádný z odchovanců hradišťského hokeje? „Kuba Kovář je můj velmi dobrý kamarád. Už dávno před mistrovstvím jsme se domluvili, že uděláme v Hradišti tenisový turnaj mých hokejových přátel. No a teď, když se k tomu přidal úspěch na šampionátu, jsme se velmi rychle dohodli, že k turnaji přidáme i setkání s fanoušky na náměstí,“ vysvětlil Karel Rachůnek, jeden z mistrů světa a hlavní osoba slováckých oslav.

Podle střelce vyrovnávací branky ze semifinále se Švédskem řada spolehráčů na tento nápad okamžitě kývla. „Na Slovácko, známé svojí pohostinností, se velice těší,“ pousmál se Rachůnek

Hokejový fanoušek, ale nejen ten, by si měl přijít na Masarykově náměstí na své. V sobotu 5. června jej čeká bohatý dopolední program. „Od půl desáté bude koncertovat skupina Reach, bude také probíhat diskotéka Rádia Zlín. Po desáté hodině pak přijdou na řadu samotní mistři světa,“ prozrazuje Jakub Kovář.

Kdo vedle Karla Rachůnka přijede, je zatím v jednání, ale už dnes je jisté, že z mistrů světa nebudou chybět Jakub Voráček, Petr Vampola, Petr Hubáček a Ondřej Pavelec. Do Uherského Hradiště však zavítají i další čestí hokejisté, kteří se zúčastní tenisového turnaje: Martin Havlát, Petr Čajánek, Martin a Roman Eratové, Petr Průcha, Ivan Rachůnek, Martin Prusek, odchovanec hradišťsého hokeje a momentálně obránce brněnské Komety Radim Bičánek a řada dalších. „Jsem rád, že se nám podařilo dát dohromady takto významnou elitu českého hokeje,“ dodal hlavní organizátor hokejového víkendu na Slovácku.