Střetly se osobnosti českého a slovenského hokeje z přelomu tisíciletí i stále aktivní hráči. Několikanásobní mistři světa, olympijský vítěz či borci se stovkami zápasu v NHL či extralize.

„Vůbec mě nenapadlo, že se tady může uskutečnit taková akce. O to je to pro mě sladší. Byla to pro mě čest a odměna. Bydlím dvě stě metrů od zimáku, tady jsem hokejově vyrostl. Bylo to pro mě krásné odpoledne,“ vykládal po zápase zdejší odchovanec, dnes obránce extraligového Zlína Dalibor Řezníček.

Už je na hvězdy zvyklý. Přesto přijímal přihrávky třeba od Ujčíka, Moravce, jeden dres v barvách českého národního týmu opět oblékl s Čajánkem či Balaštíkem.

Na druhé straně „bránil“ útoky Petrovického, Štümpela či bratrů Pavlikovských.

„Na kluky ze Zlína jsem zvyklý. Všichni byli v klidu, užili jsme si to. Žádný přehnaný respekt jsem neměl,“ povídal Řezníček.

Co jméno, to výrazný zářez do českých i slovenských hokejových dějin. Legendy sezval někdejší bek Zlína, Třince či Montrealu Canadians Miloslav Gureň, současný šéf uherskobrodského hokeje.

„Pro mě to bylo speciální. Brod není hokejově známý. Jsem rád, že i slovenští kluci, kteří mají za sebou perfektní kariéry, že přijeli a podpořili akci,“ pochvaloval si Gureň. „Jsme rádi a musím jim poděkovat. Není jednoduché sehnat tolik hráčů, co něco ve své kariéře dokázali,“ oddechl si Gureň.

Hrál se bezkontaktní hokej. Pomalejší, ovšem všichni hráči předvedli umění, které se nezapomíná.

Slováci nakonec urvali výhru 5:4 po nájezdech. Jenže v sobotu o výsledek šlo až v poslední řadě. Když se o druhé přestávce dražily dresy Sekeráše, Petrovického, Stümpela, Ujčíka, Salfického či Moravce, v dražbě létaly tisícové a desetitisícové částky.

„Je pěkné, že se hokej spojuje s charitativními akcemi i na malých stadionech a městech. Hokeji to pomáhá a propaguje ho. Užil jsem si to, přišli lidi, takže paráda,“ pochvaloval si Petr Čajánek.

"Je to forma, kterou my bývalí hráči můžeme podpořit tyhle akce. Pokud je to možné, rádi se zúčastníme,“ vzkázal Čajánek. „Jsem rád, že snad pomůžeme dětem se zdravotním hendikepem a nezapomíná se na ně,“ dodal Gureň.
Pánové, tak zase příště.ČR – SR 4:5 sn (2:1, 0:1, 2:2 – 0:1)
Branky: Ujčík (1:0), Okál (2:0), Stümpel (2:1), Šiller (2:2), Ivan (3:2), Hreus (3:3), Ujčík 4:3, Nedorost (4:4), Stümpel rozhodující nájezd (4:5). Rozhodčí: Obadal Pavel – Šobáň, Bařinka. Diváci: 1200. Česko: Salfický – Marušák, Řezníček, Gureň, Kubiš – Okál M., Čajánek, Veselý, Balaštík, Javín, Jankových – Moravec, Ujčík, Ivan. Trenér: Jurík, Vedoucí: Obadal. Slovensko: Klempa – Sekeráš, Pavlikovský Richard, Droppa, Vorobel, Nedorost, Stantien, Petrovický, Pavlikovský Rastislav, Jánoš, Šiller, Stümpel, Hreus, Školiak, Vaic, Škovíra. Trenér: Filc, Vedoucí: Štefan.